Роль природи в сюжеті «Слова про похід Ігорів», давня українська література, шкільна програма

Роль природи в сюжеті «Слова про похід Ігорів», давня українська література, шкільна програма

I. Автор «Слова про похід Ігорів»— уважний спостерігач природи.

II. Руська природа в «Слові про похід Ігорів»як дійова особа.

1. Глибоке знання автором «Слова про похід Ігорів»степової природи (опис берегів Дінця як «срібних»; Ігор хвалить Дінець, що той «сторожив» його, коли він ховався в заростях ріки, й чутливі гоголі й чайки попереджали про наближення людей).

2. Наділення природи людськими якостями (природа співчуває руським, попереджає їх про небезпеку, коли Ігор рушив у похід — світло сонця померкло; допомагає Ігореві в його втечі з полону звернення Ярославни до природи по допомогу; природа озивається на поразку руських: трава никне, дерева від горя схиляються до землі).

3. Стирання межі між природою і людиною (порівняння людей з птахами, звірами: із турами, соколами, вороном, зозулею; Ігор вступає в розмову з Дінцем і отримує від нього поміч; Ярославна шукає помочі у вітру, сонця, Дніпра).

4. Введення в дію «Слова про похід Ігорів»величезних географічних просторів (половецький степ, «синє море», ріки: Дон, Волга, Дніпро, Донець, Дунай, Рось, Сула, Немига; міста — Корсунь, Тмутаракань, Київ, Полоцьк, Чернігів, Курськ, Бєлгород та інші — уся руська земля).

5. Злиття природи з діями людей, дійова активність природи (перед битвою з половцями криваві зорі світло повідають; чорні хмари з моря йдуть; земля гуде, ріки мутно течуть, прах понад полями несеться; після поразки руських — широкий сум іде по Русі).

III. Жива картина давнього половецького степу у змісті «Слова про похід Ігорів» — яскраве свідчення того, що «Слово про похід Ігорів» написане очевидцем.

Твір на тему: Роль природи в сюжеті «Слова про похід Ігорів», давня українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Шкільні твори з української літератури. Шкільні твори з української мови

Повернутися на сторінку Твори з української літератури (скорочено)

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, український фольклор, шкільна програма

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *