Перлини духовності українців — народна пісня, українська народна творчість, шкільна програма
Люди складали пісні з давніх-давен — з того часу, коли виникла звукова мова. У піснях йдеться про працю, природу, родинне життя, взаємини між людьми, важливі суспільні події, зокрема боротьбу українського народу проти зовнішніх ворогів, про видатних воїнів та полководців.
З часом ця, оспівана в пісні, важлива громадянська подія ставала історією, помирали видатні її учасники, давньою ставала й пісня, проте вона не забувалася — люди продовжували співати її. Зберігалися пісні в пам’яті народній, передаючись від покоління до покоління як дорога, коштовна перлина нашого народу.
Народні пісні — це безсмертні пам’ятки, створені генієм нашого народу. Через віки й століття сяють вони яскравими барвами: лицарством у любові, козацькою відвагою, безмежним патріотизмом. Тут і славетний Байда — незламний і мужній, Морозенко «сивим конем виграває», хоробро б’ючись із запеклими ворогами — татарами, і навіть в останню хвилину життя думає не про себе, а про сплюндровану ворогами батьківщину, славний Дорошенко, Сагайдачний, Богун і Кривоніс.
Чимало українських народних пісень присвячено й Богдану Хмельницькому — Воїну й патріоту, далекоглядному політику.
Але мужні подвиги козаків складали не єдиний предмет української народної пісні. У них йшлося й про родинне життя, образи й традиції нашого народу. У піснях засуджується жорстокість і користолюбство, оспівуються й утверджуються ідеали гуманності.
Українські народні пісні століттями самовіддано плекали національну гідність, були алмазним осердям духу народного. У них виявляється багатство духовного життя українського народу, його талановитість, обдарованість, що є невід’ємною частиною культурної спадщини України.
Твір на тему: Перлини духовності українців — народна пісня, українська народна творчість, шкільна програма
Повернутися на сторінку Шкільні твори з української літератури. Шкільні твори з української мови
Повернутися на сторінку Твори з української літератури (скорочено)
Повернутися на сторінку Усна народна творчість, український фольклор, шкільна програма