Образ Івана Сірка. Характеристика. Українські народні балади та думи, українська народна творчість
Читаючи українські народні перекази та легенди, я зміг познайомитись із постаттю Івана Сірка, який, за історичними відомостями, був кошовим отаманом Запорозької Січі, видатним українським полководцем. Також Іван Сірко прославився героїчними вчинками під час визвольної війни 1648-1654 pp.
Коли я прочитав легенду «Як Сірко переміг татар», зміг чітко уявити собі цього героя. Мені здається, що це був веселий, кмітливий і сміливий чолов’яга. Ще й до того ж він, мабуть, був характерником. А як же інакше! Тільки запорожці-характерники могли перетворюватись у різних тварин і залишатися сухими, переходячи річку. Для того щоб потрапити до табору татар, Сірко перетворився у хорта: «Тоді зіскочив з коня, дав його другому козакові, а сам кувирдь — та й зробився хортом і побіг до татар… Тоді він назад до козаків та знову кувирдь — і зробився чоловіком!» Отаким був кошовий Іван Сірко! Така людина не могла бути слабкою ні фізично, ні внутрішньо.
Тільки завдяки таким сильним, мужнім, сміливим, кмітливим і рішучим воїнам і могло українське козацтво перемагати татар. Недарма говорять: «Де козак, там і слава».
Твір на тему: Образ Івана Сірка. Характеристика. Українські народні балади та думи, українська народна творчість
Повернутися на сторінку Шкільні твори з української літератури. Шкільні твори з української мови
Повернутися на сторінку Твори з української літератури (скорочено)
Повернутися на сторінку Усна народна творчість, український фольклор, шкільна програма