Козацькі літописи як свідки історії, давня українська література, шкільна програма
Неоціненне значення для становлення нової української літератури мають твори XVII—XVIII ст. Це козацькі літописи. Дивуєшся авторам цих шедеврів, пишаєшся своїми предками. Літописці Самовидець, Граб’янка і Величко, очевидно, самі були свідками усіх тих подій, які переважно в хронологічному порядку подають епізоди історії нашого народу. Спочатку вказують на ті факти, які спричинили визвольну боротьбу проти польської шляхти, а потім детально описують війну, життя народу в цей період, внутрішнє становище України та її стосунки з іншими державами.
Літописці висвітлюють і коментують цілий ряд проблем тогочасного життя, що є цінним джерелом для дослідження історії України другої половині XVII століття.
«Літопис Самовидця», «Дъйствія презъльной брани», «Лътопись событий у юго-западной Росии в ХУІІ-м въкъ» створені на багатому історичному матеріалі, тому є життєвою правдою про героїчне минуле українського народу, його багатовікові страждання.
Літописці яскраво подають нам, сучасникам, подвиги видатних воїнів, зокрема, Хмельницького, оспівують хоробрість, сміливість козацтва, передають психологічний стан ворогів.
Гордістю проймаємося, коли читаємо про героїчні подвиги нашого земляка з Мерефи Івана Сірка. Самійло Величко описує його з любов’ю, бо він став легендарною постаттю української історії.
Цінність цих літописів полягає і в тому, що вони стали предметом уважного вивчення письменниками та істориками наступних поколінь, допомагали їм розібратися в складних історичних подіях.
Твір на тему: Козацькі літописи як свідки історії, давня українська література, шкільна програма
Повернутися на сторінку Шкільні твори з української літератури. Шкільні твори з української мови
Повернутися на сторінку Твори з української літератури (скорочено)
Повернутися на сторінку Усна народна творчість, український фольклор, шкільна програма