ГЛИБИНА I ЩИРІСТЬ ПОЧУТТІВ ЗАКОХАНОСТІ, ВІРНОСТІ, СВІТЛОЇ РАДОСТІ У ВІРШАХ П. ТИЧИНИ, УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

ГЛИБИНА I ЩИРІСТЬ ПОЧУТТІВ ЗАКОХАНОСТІ, ВІРНОСТІ, СВІТЛОЇ РАДОСТІ У ВІРШАХ П. ТИЧИНИ, УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Якось П. Г. Тичина сказав про Т. Шевченка та I. Франка: «.цілий всесвіт їхні душі творчо поглинали — і водночас на всесвіт світили самі.» Подібне можна сказати і про самого П. Тичину.

Видатний поет ХХ століття, талановитий, тонкий, оригінальний та, на жаль, майже зовсім неоцінений прозаїк і публіцист, цікавий критик та літературознавець — таким був Павло Тичина.

Поступово, але неухильно, поет знаходив свою, тільки йому притаманну, манеру письма. Кожний вірш П. Тичини — це особлива картина, яку читач уявляє собі. Усе передається за допомогою слів, але результат не можна описати словами:

Десь на дні мого серця
Заплела дивну казку любов.
Я пішов від озерця
Ти сказала мені: «Будь здоров!
Будь здоров, мій любий юначе!..»
Ах, а серце і досі ще плаче.
Я ішов від озерця

Тичина — поет від природи. Його вірші йдуть від душі, у них він вкладає частку себе. Його інтимна лірика вабить читача своєю чистотою почуттів кохання, оригінальністю образного мислення, описом почуттів героя:

О люба Інно, ніжна Інно,
Любові усміх квітне раз — ще й тлінно,
Сніги, сніги, сніги.
Я ваші очі пам’ятаю.
Як музику, як спів.
Зимовий вечір.
Тиша.
Ми.

Але П. Тичина — не тільки лірик, він ще й живописець. Його твори, які присвячені рідній природі України,— це теж картини. Вони володіють такою ж неповторною глибиною почуттів, як і інтимна лірика.

Я гадаю, що навіть людина, яка ніколи не бачила Вкраїну з її лісами, безкрайніми степами, зрозуміє, що це дійсно дуже гарна країна:

Там тополі у полі на волі (Захід сонця за обрій поніс) З буйним вітром свавільним і диким, Струнко рвуться кудись у далечь.

Але в житті поета були часи, коли треба було писати — Війна. Палають міста і села. Усі піднялись на боротьбу з ворогом. Поезія Тичини теж воювала, ненавиділа, окрилювала. Гнів і ненависть, ніжність і ліричність, філософська заглибленність у проблеми життя і смерті — ознаки його творчості періоду війни:

Тримайте ж високо звання бійця!
Вперед несіте прапор Перемоги!
Дітей звільняйте, матір і отця!
Як бити ворога — то до кінця
Сами ж бо не впадуть вони під ноги.

ТВІР НА ТЕМУ ГЛИБИНА I ЩИРІСТЬ ПОЧУТТІВ ЗАКОХАНОСТІ, ВІРНОСТІ, СВІТЛОЇ РАДОСТІ У ВІРШАХ П. ТИЧИНИ, УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Повернутися на сторінку Українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Твори з української мови і літератури

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *