ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА, Запитання та відповіді, зарубіжна література

ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА, Запитання та відповіді, зарубіжна література

1.  Чи подобаються вам пригодницькі та фантастичні твори? Дайте визначення терміну «пригодницька література».(Це епічні твори з гострим напруженим сюжетом, у яких  характери героїв розкриваються у важких випробуваннях.)

2.  Якими є герої пригодницьких творів?( Такі герої є взірцем для наслідування, бо вони вчать бути сміливими,  людяними, наполегливими в досягненні мети).

3.  Назвіть поширені серед пригодницьких творів жанри.(Подорожі, робінзонади, історико-пригодницькі і науково-фантастичні романи, детективи).

4.  Пригадайте, які пригодницькі та фантастичні  твори ви вивчали? (Роман  Данієля Дефо «Пригоди Робінзона Крузо», роман Жуля Верна «П`ятнадцятирічний капітан»,  оповідання Бредбері «Усмішка»).

5.  З якими творами ми познайомимося в цьому розділі?(Дж.Свіфт «Мандри Гуллівера» та К.Дойл «Собака Баскервілів»).

6.  Які мотиви найчастіше притаманні творам пригодницької літератури?(Мотиви переслідування, атмосфера таємничості, загадковості, ситуації розв`язання загадкових проблем).

7.  Для чого Свіфт у своєму романі вдався до фантастики?(Щоб висміяти державний устрій і суспільні порядки сучасної йому Англії).

8.  Що таке фантастика? (Це різновид художньої літератури; твори, в яких автор зображує надзвичайні, нереальні явища, особливий, вигаданий світ, що є його творчою уявою. Фантастика – це ще й художній прийом з використанням вигаданих понять та образів.)

9.  Що таке детектив?ід англ.  – агент розшуку та від латин. – розкриваю, виявляю) – прозовий твір, у якому ускладнений сюжет, побудований або на розкритті загадкового злочину, або на детальному з`ясуванні таємничих і прихованих обставин, пов`язаних з діями персонажів. Їм притаманна заплутана інтрига, що тримає читача в постійній напрузі. Детективом також називають людину, яка розглядає кримінальну справу і веде розшук злочинця.)

10. Хто став засновником детективного жанру?(Американський письменник Едгар Аллан По).

11. Назвіть відомих вам авторів детективних творів та прославлених детективів, яких вони створили. (Е.По – Дюпен, Агата Крісті – Еркюль Пуаро, Жорж Сіменон – комісар Мегре, К. Дойл – Шерлок Холмс).

12. Хто такий Артур Конан Дойл і чим він уславився у світовій літературі?(Англійський письменник, тим, що створив образ найбільш популярного у читачів усього світу приватного детектива Шерлока Холмса).

13. Яку назву дістав сюжет детективних творів Конан Дойла? Розкрийте своєрідність їх побудови. (Класичний «шерлок-холмівський» сюжет, що будується завжди за однією схемою (сторінка 155, 1-8 пункти).

ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *