ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА, ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ДО ТЕМИ, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА, 7 КЛАС

ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА, Запитання та відповіді до теми, зарубіжна література, 7 клас

 

1.  Чи подобаються вам пригодницькі та фантастичні твори? Дайте визначення терміну «пригодницька література».(Це епічні твори з гострим напруженим сюжетом, у яких  характери героїв розкриваються у важких випробуваннях.)

2.  Якими є герої пригодницьких творів?( Такі герої є взірцем для наслідування, бо вони вчать бути сміливими,  людяними, наполегливими в досягненні мети).

3.  Назвіть поширені серед пригодницьких творів жанри.(Подорожі, робінзонади, історико-пригодницькі і науково-фантастичні романи, детективи).

4.  Пригадайте, які пригодницькі та фантастичні  твори ви вивчали? (Роман  Данієля Дефо «Пригоди Робінзона Крузо», роман Жуля Верна «П`ятнадцятирічний капітан»,  оповідання Бредбері «Усмішка»).

5.  З якими творами ми познайомимося в цьому розділі?(Дж.Свіфт «Мандри Гуллівера» та К.Дойл «Собака Баскервілів»).

6.  Які мотиви найчастіше притаманні творам пригодницької літератури?(Мотиви переслідування, атмосфера таємничості, загадковості, ситуації розв`язання загадкових проблем).

7.  Для чого Свіфт у своєму романі вдався до фантастики?(Щоб висміяти державний устрій і суспільні порядки сучасної йому Англії).

8.  Що таке фантастика? (Це різновид художньої літератури; твори, в яких автор зображує надзвичайні, нереальні явища, особливий, вигаданий світ, що є його творчою уявою. Фантастика – це ще й художній прийом з використанням вигаданих понять та образів.)

9.  Що таке детектив?ід англ.  – агент розшуку та від латин. – розкриваю, виявляю) – прозовий твір, у якому ускладнений сюжет, побудований або на розкритті загадкового злочину, або на детальному з`ясуванні таємничих і прихованих обставин, пов`язаних з діями персонажів. Їм притаманна заплутана інтрига, що тримає читача в постійній напрузі. Детективом також називають людину, яка розглядає кримінальну справу і веде розшук злочинця.)

10. Хто став засновником детективного жанру?(Американський письменник Едгар Аллан По).

11. Назвіть відомих вам авторів детективних творів та прославлених детективів, яких вони створили. (Е.По – Дюпен, Агата Крісті – Еркюль Пуаро, Жорж Сіменон – комісар Мегре, К. Дойл – Шерлок Холмс).

12. Хто такий Артур Конан Дойл і чим він уславився у світовій літературі?(Англійський письменник, тим, що створив образ найбільш популярного у читачів усього світу приватного детектива Шерлока Холмса).

13. Яку назву дістав сюжет детективних творів Конан Дойла? Розкрийте своєрідність їх побудови. (Класичний «шерлок-холмівський» сюжет, що будується завжди за однією схемою (сторінка 155, 1-8 пункти).

 

ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА, Запитання та відповіді до теми, зарубіжна література, 7 клас

 

Повернутися на сторінку зарубіжна література 7 клас