Пам’ятник Великому Кобзарю (Твір-опис). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література

Пам’ятник Великому Кобзарю (Твір-опис). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

Біля входу до саду імені Т.Г. Шевченка у Харкові височіє велична постать Кобзаря. Навколо пам’ятника — розкішна клумба з яскравими квітами, серед яких любі серцю Тараса чорнобривці та мальви.

Монумент було споруджено у 1935 році скульптором М.Г. Манізером та архітектором 1.Г. Лангбардом — натхненними трудівниками на ниві нашої культури. Руками цих майстрів було створено цілу галерею образів, але особливе місце посідає образ народного поета Тараса Шевченка.

Будучи сином кріпака, справжній геній українського народу піднісся до найвищих щаблів людської культури. Доля не шкодувала йому страждань, але й щедро наділила талантом.

Бронзова статуя поета висотою в п’ять з половиною метрів установлена на тригранному пілоні з полірованого чорного лабрадориту. Пілон оточують шістнадцять фігур, що символізують наростання визвольної боротьби народу за свободу. Серед них є й змучені тяжкою працею кріпаки, і мужні гайдамаки. Загальна висота монумента сягає шістнадцяти з половиною метрів.

Скульптура, створена руками справжніх майстрів, прикрашає одну з центральних вулиць Харкова і допомагає глибше збагнути значення діянь Великого Кобзаря. Недарма ж цей пам’ятник вважається одним з кращих серед усіх існуючих монументів Т.Г. Шевченку.

Пам’ятник Великому Кобзарю (Твір-опис). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

Повернутися на сторінку Шкільні твори

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.