Моя улюблена райдуга (Твір-опис природи). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література
Я люблю райдугу. її дуже рідко щастить побачити. Але таке видовище не забувається. Зазвичай після літнього грозового дощу на небі з’являється величезна кольорова дуга. Вона просто зачаровує.
Різні почуття викликало це загадкове видовище у наших пращурів. Настільки воно було загадковим, що в українській міфології навіть немає тлумачення цього небесного явища.
У народі веселка має багато назв. Майже всі вони вказують на незвичність сприйняття людиною цього явища. Це і райдуга (райська дуга), і Божий лук, і Богородичний пояс.
Давні люди вважали, що веселка вибирає, висмоктує воду з озера, річки чи навіть криниці. Тому райдугою не лише захоплювалися, її ще й боялися.
У жінок склалося інше ставлення до райдуги. Вони її здавна шанували і обожнювали. Побачивши її на небі, жінки загадували бажання і вірили, що воно неодмінно здійсниться. За веселкою визначали погоду. А ще вважалося, що за допомогою райдуги Божа Мати надсилає жінкам кольори для їхніх вишиванок.
Я люблю райдугу. Знаю, що є наукове пояснення цього явища. Та коли своїми очима бачиш ту небесну красу, хочеться вірити в легенди й казки. Адже таке видовище інакше, як казковим, не назвеш.
Моя улюблена райдуга (Твір-опис природи). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література
Повернутися на сторінку Шкільні твори