МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ, Запитання та відповіді, зарубіжна література
1. Що таке мистецтво?(Творче відтворення дійсності в художніх образах. Окрема галузь творчої художньої діяльності. Уміння, майстерність, тонке достеменне знання своєї справи.)
2. Чи можна опанувати мистецтво бути людиною?(Займатися самовихованням, ставити перед собою благородну ціль – бути людиною!).
3. Що допоможе опанувати це мистецтво?(Читати художню літературу, яка відкриває шляхетні риси людини і справжні моральні вартості, бо кожний письменник ставить перед собою завдання звернути увагу читача саме на те, як стати справжньою людиною.)
4. Які є закони міжлюдських відносин? Чи дотримуєтесь ви їх?(Дотримуватися даного слова, поважати інших людей, не хизуватися собою, робити добрі справи, протистояти ницим смакам, боронити слабших, не образити своєю поведінкою інших, зберегти повагу до себе тощо).
5. Фраза «Література – книга життя» стара, як світ, але за банальними,на перший погляд, словами приховано важливий зміст. Цілий рік ми вивчали твори про героїчне минуле, розкривали красу чистих людських взаємин, акцентували увагу на загальнолюдських цінностях, що притаманні будь-якому народові. Сьогодні ми завершуємо основну тему всього курсу зарубіжної літератури в 7 класі, яку можна висловити ще в одній фразі: «Бути людиною!» В яких творах, вивчених в 7 класі, ми зустрілися з героями – людьми з великої літери, стисло охарактеризуйте їх. (Балади про Робіна Гуда, Шіллера «Рукавичка», Стівенсона «Вересовий мед», Скотта «Айвенго» Рільке «Пісня про правду», Гоголя «Тарас Бульба» тощо…).
6. Який твір ми сприймаємо як заповіт-послання мудрого наставника, звернене до кожного з нас?(Вірш Кіплінга «Якщо»).
МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ, Запитання та відповіді, зарубіжна література
Повернутися на сторінку Зарубіжна література