Милосердя (Твір-роздум з цитуванням). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література

Милосердя (Твір-роздум з цитуванням). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

У тлумачному словнику є таке визначення слова «милосердя»: добре, співчутливе ставлення до кого-небудь. Вияв жалості; помилування.

Добре ставлення — що ж це означає? Як кожен з нас Це розуміє? Звичайно, по-своєму, залежно від того, наскільки миле його власне серце.

Наприклад, Ф. Бекон говорив: «…Чим гіднішою є людина, тим більшій кількості істот вона співчуває». Тобто важливо, наскільки в тобі самому достатньо пошани і доброти до світу і людей.

У староіндійському афоризмі мовиться: «Співчуття править світом». Тобто важливо, щоб серця наші не зачерствіли, і ми відчували біль ближніх, особливо якщо вони від нас залежать.

Конфуцій же говорив: «Хто сповнений милосердя, неодмінно володіє мужністю». Що означає готовність і рішучість милосердної людини допомогти і утішити тих, хто цього потребує, а не боязко спостерігати за чужим горем з боку.

Лев Толстой справедливо зазначив: «Милосердя полягає не тільки в речовій допомозі, скільки в духовній підтримці ближнього. Духовна ж підтримка перш за все не в засудженні ближнього, а в пошані його людської гідності». Люди по-різному потрапляють у важкі обставини. Буває, що ми засуджуємо або дорікаємо близьких в необережності або нерозсудливості, коли треба просто сказати добре слово і пожаліти. Це і буде дійсним милосердям — розуміння і жалість до того, хто серцю твоєму милий.

Милосердя (Твір-роздум з цитуванням). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

Повернутися на сторінку Шкільні твори

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *