Микола Гоголь, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Микола Гоголь, Запитання та відповіді, зарубіжна література

1.  Чому Гоголь посідає виняткове місце в літературі? (Поєднав у своїй творчості різноманітну тематику із життя українського та російського народів.)

2.  Де і коли народився письменник?(В Україні, в селі Великі Сорочинці, в 1809 році.)

3.  Що найбільше запам’яталося майбутньому письменнику із дитинства? (Домашній театр та оркестр у маєтку родича в Кибинцях.)

4.  Що перейняв від батьків? (Від батька, Василя Панасовича, — почуття гумору, хист оповідача, любов до театру; від матері, Марії Іванівни, — любов до українського фольклору.)

5.  Чим особливо захоплювався Гоголь під час навчання у Ніжинському ліцеї? (Малюванням,  театром, брав участь у виставах, сам створив п’єсу з українського життя і в ній зіграв роль старого й кумедного діда.)

6.  З якою метою він поїхав до столиці Російської імперії – Петербурга?(«Зробити своє життя потрібним для блага держави і принести їй хоча б маленьку користь»).

7.  Ким працював у Петербурзі? (Спочатку чиновником, потім  викладачем історії в інституті і служив вихователем у дворянських сім’ях.)

8.  Що ви читали із збірки Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки»?(«Ніч перед Різдвом», «Майська ніч, або Утоплена», «Сорочинський ярмарок».)

9.  До якої збірки входить повість «Тарас Бульба»?(«Миргород», 1835 рік.)

10. Яким було ставлення Гоголя до історії? Про що він мріяв? (Постійно вивчав історичні джерела, вивчав козацькі літописи та архівні документи, збирав пісні і думи про добу козаччини. Мріяв написати історію України в п’яти томах і всесвітню історію в 10 томах. Він писав, що його наукова праця з історії має « зібрати воєдино всі народи світу, розділені часом, випадком, морями, і возз’єднати їх в одне струнке ціле, скласти з них одну величну повну поему».)

11. Чому Гоголь вважав, що перебування в Києві надасть йому можливість написати задумані історичні праці? (Бо Київ найбільше сприяв би його історичним заняттям і туди він поривався усією душею.)

12. Чи вдалося йому здійснити свої плани? (Ні, переїзд до Києва так і не відбувся, і задуманим планам не судилося здійснитися.)

13. Який хист виявив Гоголь як викладач історії? Чим вражали студентів його лекції?(У Петербурзькому університеті він викладав історію середніх віків і вражав студентів своєю мовою незвичною та власними оцінками історичних подій.)

14. Хто і як відзначив його лекції? (Одержав іменний подарунок від імператриці – діамантовий перстень.)

15. Які шедеври створив Гоголь? (Комедія «Ревізор», поема в прозі «Мертві душі»).

16. Хто є основоположником жанру історичного роману?(В.Скотт).

17. Який твір Гоголя називають «вальтер-скоттівським»? (Історичну повість «Тарас Бульба»).

18. Пригадайте визначення слова «повість». Чим повість відрізняється від роману?

19. З якими різновидами повісті ви знайомі із уроків зарубіжної літератури?(Повість – казка Кіплінга «Мауглі», автобіографічна повість М. Твена «Пригоди Тома Сойєра», різдвяна повість Ч.Діккенса «Різдвяна пісня у прозі»).

20. У яких видах мистецтва знайшли відображення сюжети гоголівського «Тараса Бульби»? (П’єса М.Старицького, опера М.Лисенка,  художники Кибрик і Дерегус, Т.Шевченко намалювали ілюстрації до повісті.)

21. До національних надбань якого народу належить творчість Гоголя?(Українського і російського).

Микола Гоголь, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *