Лист до друга в XXII століття (Твір-роздум). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література

Лист до друга в XXII століття (Твір-роздум). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

Що б я розповів своєму ровеснику з XXII століття, якби машина часу перенесла мене туди? Але чудес не буває. А от лист написати можна…

Друзяко! Пише тобі твій одноліток з XXI століття. Якщо у вас збереглася система освіти, то ти, напевно, знаєш про всі головні події XX і XXI століть. Пишу про ці два сторіччя, тому що живу я на самому початку XXI. Отже, ти все, мабуть, знаєш. Але, як говорять нам щодня вчителі: «Повторення — мати навчання». Тому я спробую зараз розповісти тобі про ті події, які вважаю найважливішими в XX столітті, у якому народився і жив перші п’ятнадцять років свого життя.

Двадцяте століття стало століттям космічних польотів і досліджень, космічної науки. Досягнення в цій області йшли вперед семимильними кроками. Думаю, що XXII століття ступнуло так далеко в освоєнні космосу, що нам навіть важко уявити. Але не забувайте: початок був покладений у XX столітті!

Бурхливий розвиток комп’ютерних технологій — це ще одне науково-технічне досягнення, про яке можна сказати, що родом воно з XX століття. Яким швидким був шлях удосконалення в цій області! Ми не встигали стежити, як одне покоління комп’ютерів змінювалося іншим, як вони ставали все функціональнішими, компактнішими, надійнішими. Цікаво, у вас у XXII столітті ще користуються ними або придумали щось нове? Аналогічна історія виникнення і розвитку телебачення — цього феномена XX і XXI століть.

У XX столітті вчені дали початок розвитку науки про атомну і термоядерну енергію. Коли ж атомну енергію використовували не в мирних цілях, наш світ жахнувся. У мирних цілях використання цієї енергії не одержало поширення, тому що на атомних електростанціях нерідко траплялися аварії. А як справи з атомною енергетикою у вас? Створили, напевно, вже альтернативні джерела енергії, що не є загрозливими для людського життя? Цікаво б довідатися…

Науково-технічний прогрес вже в XX столітті став досить відчутно наносити шкоду нашій планеті. Дуже хотілося б знати: чи бачите ви в XXII столітті чисте небо над головою, яскраво-зелену траву на луках? Чи прозорі ріки? Та й узагалі: чи є вони? Мій ровесник з XXII століття… Хто він: робот чи жива людина? Що він любить? Чи слухає музику? Співає і танцює? Чи не зникли такі людські почуття, як любов і дружба? Чи насолоджуєтесь ви відпочинком на природі, чи не загинула вона під залізною п’ятою цивілізації, автомобілізації, комп’ютеризації і ще якої-небудь незнайомої нам «…ації»? Чи зрозумілим буде лист, що я пишу українською мовою? Дуже сподіваюся на це.

У наш час дуже популярний спорт. Відроджений Олімпійський рух росте і поширюється. Найпопулярнішим видом спорту в нас є футбол. А як зі спортом у XXII столітті? Ще ганяють футболісти по зеленому полю м’яч? Чи сперечаються до хрипоти, до бійок фанати? Чи сидять за шахівницею розумники і розумниці або один з одним грають тільки комп’ютери, роботи?

Ровеснику з XXII століття! Ти будеш знати про нас усе, я ж не довідаюся про вас нічого. Мені хотілося б, щоб усе гарне, що ми нагромадили, ти зберіг і примножив. Щоб у твоєму столітті не було воєн, терору, техногенних катастроф! Щоб ти беріг нашу Землю краще, ніж ми! Я думаю, що тобі, як і мені, зрозуміло, яка це радість — тихий світанок, свіжий вітерець в обличчя, вишневий сад у білому цвітінні, спів птахів і голос коханої. Цієї радості я бажаю тобі від щирого серця!

Планета — Земля. Країна — Україна. Місто — Харків.

2014 рік від Різдва Христового.

Лист до друга в XXII століття (Твір-роздум). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

Повернутися на сторінку Шкільні твори

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *