Інтерв’ю з письменником Джонатаном Свіфтом, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Інтерв’ю з письменником Джонатаном Свіфтом, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Інтерв’ю з письменником Джонатаном Свіфтом, талановитою особистістю, чесною, сміливою і принциповою людиною, яка всіма своїми вчинками намагалася світ зробити добрим, справедливим, позбавити людей брехні, лицемірства і неправди.

1. Ви великий майстер художнього слова, проте проявили своє мистецтво більше в якому жанрі? (Пригоди та фантастика, володів усіма засобами сатири.)

2. Ваше гасло, життєве кредо? («Я пишу не заради слави. Єдина моя мета – благо суспільства.»)

3. Чому ви присвятили своє життя? (У своїх памфлетах гостро висміював вади державного устрою, виступав проти війни, політичної і релігійної ворожнечі в Англії.)

4.Де і коли Ви народилися? (У 1667 році в Дубліні, столиці Ірландії).

5. Ким був Ваш батько? (Бідний службовець, але я його не знав, він  помер до мого народження).

6. Як же Вам вдалося здобути гарну освіту?(Мама не мала змоги утримувати мене і змушена була віддати до родичів,  завдяки яким я закінчив школу, коледж, потім богословський факультет Дублінського університету, а в 1692 році отримав ступінь магістра мистецтв в Оксфорді).

7. То Ви священик? (Так, за сімейною традицією  у 1965 році прийняв сан священика і дістав парафію в Ірландії, але мене більше цікавила  політична і літературна діяльність.)

8. Чому? (Я думаю, велику роль у цьому відіграла моя служба секретарем у знатного вельможі Англії Вільяма Темпла: у його маєтку Мур-Парку я мав змогу користуватися багатою бібліотекою, спілкуватися з літераторами і державними діячами, які відвідували мого господаря.)

9.Ваш перший літературний твір?( Памфлет «Казка бочки».)

10 То хто Ви більше – священик чи письменник? (Перебуваючи в Ірландії я виконував обов’язки  декана (настоятеля) собору Святого Патрика в Дубліні, а потрапляючи до Англії  перетворювався на письменника).

11. Який твір став Вашою головною книгою? (Роман «Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера, спочатку лікаря, а потім капітана кількох кораблів», виданий уперше у1726 році.)

12. Чим займалися останні роки життя? (Писав памфлети, поезії політичного змісту,  склав вірш «На смерть доктора Свіфта».)

13. Чи шкодуєте Ви про щось у своєму житті? ( Ні, я прожив славне життя, боровся за свободу і щастя ірландського народу, сприяв встановленню миру між Англією і Францією, висвітлював у своїх памфлетах актуальні проблеми суспільства.)

14. Що б Ви хотіли побажати людям? (Наслідувати мою справу  —  бути «ревним поборником справи мужньої свободи», читати мій роман і за допомогою добрих і поганих прикладів із життя виховувати в собі розум та доброчесність.)

15. Що таке памфлет? (Від франц. – летючий листок) – твір викривального змісту, що засуджує недоліки сучасного політичного, суспільного, культурного життя. Ці твори висвітлювали актуальні проблеми  і мали великий вплив на громадськість.)

16. Проти чого були спрямовані ваші памфлети?(Я піддавав нещадній критиці шарлатанство, брехню, висловлював протест проти зубожіння і поневолення ірландського народу, виступав проти війни, політичної і релігійної ворожнечі, висміював вади державного устрою, тощо).

17.А чому відсутні докази того, що «Мандри Гуллівера» написали саме Ви, адже  рукопису книги не знайдено?(Я й не прагнув слави,і я мав підстави приховувати авторство, такий був час, а про історію публікації книги можете прочитати у листі книговидавця Бенджамена Мотте. Пізнього вечора пролунав дзвінок у його будинку. Мотте визирнув за двері, але нікого не побачив. Лише на порозі лежав охайний пакунок, у якому він побачив книжечку з нотатками якогось Лемюеля Гуллівера. Мотте відважився надрукувати мій твір і отримав неабиякі прибутки, а книга – надзвичайну популярність, адже вона бентежила серця читачів своїм змістом, думками, ідеями. За мого життя книгу було видано 6 разів.)

18.Таке свідоме приписування свого твору справжнім автором іншому – реальному чи вигаданому називається містифікацією.
Чому Ви приховували власне авторство, чому вдалися до містифікації?(Мої твори забороняли друкувати, бо в них висміювалася англійська дійсність. Мене переслідували, звинувачували в тому, що звів наклеп на людський рід і, зрештою, назвали  людиноненависником і душевнохворим.)

19. Розкажіть, про що ваша книга. (Я думаю, що краще про це розкаже сам герой Лемюель Гуллівер.)

20. Рольова гра.

Розповідь учня – Гуллівера.(Я – Гуллівер. Мене вигадав Свіфт ще в 1725 році, і ось я живу вже більше 285 років. Колись давно я розповів історію своїх мандрів, що тривали понад 16 років і сім місяців, і в розповіді своїй дбав не про прикраси, а про істину. Я бажав просвітити людство й наставити його на добру путь… я був лікарем і любив подорожувати. На дозвіллі я читав, а буваючи на березі, приглядався до побуту та звичаїв людей і водночас вивчав чужоземні мови. Але доля закинула мене в незвичайні країни і дала мені змогу зрозуміти, що таке людина і як багато нам необхідно змінити в житті. Спочатку я потрапив у дивну країну – Ліліпутію, мешканці якої були на зріст не більше як 15 см. Мене вони називали Чоловіком-Горою. Вони постійно ворогували між собою  і з сусідньою державою Блефуску, а причиною була суперечка, з якого кінця розбивати яйця – тупого чи гострого. У цих ліліпутів я помітив ті самі вади, що й у англійських аристократів та буржуа. Друга подорож привела мене до Бробдінгнегу – країни велетнів. Їхній мудрий монарх, вислухавши мою розповідь про батьківщину, дійшов до висновку, що «більшість моїх співвітчизників являють собою плем`я гидкої черви…». Далі я потрапив на літаючий острів Лапуту, правителі якого придушували всі повстання. І, нарешті, я знайшов ідеальне суспільство, але, на жаль, не людей, а коней-гуїнгнмів. І коли повернувся додому мріяв лише про одне, щоб представники гуїнгнмів навчили нас «принципів честі, справедливості, правди, громадськості, мужності, приязні, доброзичливості та вірності». Я мрію бачити своїх сучасників саме такими! Все це я описав у 4 частинах свого роману. Прочитайте його, розважайтеся моїми пригодами, але й водночас поміркуйте, як не стати єгу – диким, а завжди залишатися людиною.)

21. Інтерактивна вправа. Звіт творчих груп. Презентація твору. (Учні заздалегідь поділені на три групи, які в цікавій формі за власним вибором презентують один із творів. Презентація може проходити у вигляді інсценування уривків, питань зацікавленого журналіста, захисту колажу тощо. Головна мета: зацікавити твором інших учнів. Після презентацій обговорення:Що сподобалось на уроці? Презентація якої групи була найбільш вдалою? Чи захотілося вам прочитати твір?)

Інтерв’ю з письменником Джонатаном Свіфтом, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *