Гра Яке слово заховалось?, Ігри з навчання грамоти, Читання цілих слів, Заняття в дошкільному навчальному закладі
Мета: формувати вміння читати слова; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу до друкованого слова, спритність.
Обладнання: картки із записаними словами.
Хід гри Яке слово заховалось?, Ігри з навчання грамоти, Читання цілих слів, Заняття в дошкільному навчальному закладі
Діти об’єднуються у дві команди і готуються взяти участь в естафеті. На протилежному боці від команд на дошці (або на набірному полотні) прикріплені картки із записаними словами. Вихователь пропонує командам прочитати подані слова. Гравці мають знайти у цих словах інші (наприклад, у слові «виноград» «заховалося» два слова — «вино» і «град», а в слові «ніжка» — слово «ніж» тощо). Гравці кожної команди повинні підбігти до набірного полотна і поруч зі своїм словом літерами розрізної азбуки записати слово, що «заховалося». Перемагає та команда, гравці якої першими завершать естафету. Команда-переможниця отримує право хором прочитати знайдені слова.
Примітка
Для того щоб допомогти дітям у пошуку слів, що «заховалися», вихователь може підготувати також картки з односкладовими словами, тоді команди мають утворити відповідні пар (наприклад: китиця — кит).
Орієнтовний перелік слів для команд: голка, вікно, гайка, залізо, сокіл, ведмідь, віслюк, портфель, лимонад, каштани; сонце, зубри, ніжка, газета, обрій, медаль, задача, корабель, крокодил, джміль.
Варіант
Дітям пропонуються для читання односкладові слова, а вони мають самостійно додати до них інший склад (або кілька складів) так, щоб утворилося нове слово.
Гра Яке слово заховалось?, Ігри з навчання грамоти, Читання цілих слів, Заняття в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Ігри для дошкільників. Заняття в дошкільному навчальному закладі