Гра Відгадай ім’я, Ігри з навчання грамоти, Звуковий синтез, Заняття в дошкільному навчальному закладі

Гра Відгадай ім’я, Ігри з навчання грамоти, Звуковий синтез, Заняття в дошкільному навчальному закладі

Мета: удосконалювати в дітей навички звукового аналізу і синтезу; розвивати увагу.

Обладнання: конверти, смужки, до яких приклеєні предметні малюнки.

Хід гри Відгадай ім’я, Ігри з навчання грамоти, Звуковий синтез, Заняття в дошкільному навчальному закладі

Діти об’єднуються у команди (до 5-6 учасників у кожній). Команди окремими групами розташовуються за столами. На кожному столі заздалегідь розкладено по два конверти з наборами смужок, до яких приклеєні предметні малюнки. Вихователь показує дітям зображення хлопчиків і дівчаток. А потім розповідає про пригоду, що трапилася з дітьми в лісі. Діти збирали гриби і заблукали. Для того щоб допомогти дітям дістатися додому, необхідно їх покликати. А для цього слід правильно назвати їхні імена. Імена дітей заховалися на смужках, що лежать у конвертах. Щоб правильно назвати ім’я дитини, необхідно визначити перші звуки в назвах предметів, зображених на смужках, і об’єднати їх у слово. Наприклад: (малюнки: нь^ю, індик, носоріг, акула — ім’я дівчинки (Ніна); малюнки: оса, лялька, автобус — ім’я дівчинки (Оля); малюнки: собака, абрикос, шапка, колосок, око — ім’я хлопчика (Сашко); малюнки: вікно, ірис, тістечко, аґрус — ім’я хлопчика (Вітя) тощо). За сигналом вихователя команди виймають смужки з конвертів і визначають імена дітей. Та команда, яка зможе першою покликати дітей, які загубилися в лісі, уважається переможницею.

Примітка

Добираючи малюнки, слід пам’ятати про м’якість і твердість приголосних звуків. В українській мові дуже мало слів, що починаються звуком [и], тому попередньо з дітьми слід домовитися про те, що зображений на малюнку ключ журавлів, означає слово «ирій».

Варіант І

Аналогічно можна визначати, яку іграшку потрібно знайти в кімнаті. Цю гру варто зробити не командною, а індивідуальною. Кожна дитина отримує смужку паперу з предметними малюнками і визначає, яку іграшку вона має знайти. Перемагає той, хто першим принесе свою іграшку вихователеві. Потім діти обмінюються смужками, і гра триває.

Варіант ІІ

Діти за допомогою предметних малюнків мають скласти, наприклад, ім’я капітана або одного з гравців своєї команди, або назву своєї команди тощо. Переможницею вважається та команда, яка першою правильно виконає завдання.

Гра Відгадай ім’я, Ігри з навчання грамоти, Звуковий синтез, Заняття в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Ігри для дошкільників. Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *