Гра «Щоб шпаківню збудувати, треба інструменти мати!», Ігри, спрямовані на збагачення словника у дошкільників, Заняття в дошкільному навчальному закладі
Мета: збагачувати словник дітей із теми «Інструменти»; розвивати увагу, спритність.
Обладнання: предметні малюнки із зображенням інструментів (або іграшкові інструменти): молоток, пилка, сокира, рубанок, викрутка тощо.
Хід гри «Щоб шпаківню збудувати, треба інструменти мати!», Ігри, спрямовані на збагачення словника у дошкільників, Заняття в дошкільному навчальному закладі
Діти об’єднуються у дві команди. Вихователь повідомляє їм про те, що вони змагатимуться за право подарувати шпакам справжній будиночок. Його отримає та команда, яка швидше зможе зібрати всі необхідні інструменти для виготовлення шпаківні. Команди розташовуються за обмежувальною лінією. На протилежному боці від них на двох столах лежать предметні малюнки із зображенням інструментів (або іграшкові інструменти).
До початку естафети вихователь кожній парі учасників пропонує завдання у вигляді загадки (наприклад: принести те, чим пиляють дерева; принести те, чим забивають цвяхи тощо). Після того, як усі діти отримали завдання, перша пара за сигналом вихователя біжить у протилежний бік кімнати.
Кожний учасник на своєму столі знаходить потрібний інструмент, уголос називає його, якомога швидше несе його до своєї команди.
Естафету приймає наступний гравець і аналогічно виконує своє завдання.
Наприкінці естафети гравці кожної команди по черзі демонструють зібрані інструменти і розповідають про їх призначення.
Коли відбувається визначення переможця, то враховується не лише спритність гравців, а й уміння повно, правильно і точно розповісти про призначення інструментів. Команда-переможниця нагороджується справжньою шпаківнею, яку під час прогулянки хтось із дорослих прилаштує до дерева.
Гра «Щоб шпаківню збудувати, треба інструменти мати!», Ігри, спрямовані на збагачення словника у дошкільників, Заняття в дошкільному навчальному закладі
Повернутися на сторінку Ігри для дошкільників. Заняття в дошкільному навчальному закладі