Гра Катання з гірки, Ігри з навчання грамоти, Утворення й читання складів, Заняття в дошкільному навчальному закладі

Гра Катання з гірки, Ігри з навчання грамоти, Утворення й читання складів, Заняття в дошкільному навчальному закладі

Мета: формувати вміння «зливати» літери у склади; розвивати увагу, зосередженість.

Обладнання: демонстраційна магнітна азбука, індивідуальні розрізні азбуки.

Хід гри Катання з гірки, Ігри з навчання грамоти, Утворення й читання складів, Заняття в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Літери вирішили покататися з гірки. Вони взяли свої санчата і почали по черзі з’їжджати. Першою поїхала літера С. (Вихователь на магнітній азбуці демонструє, як літера С їде з гірки). Літері С подобається кататися, тому вона їде і співає свою пісеньку: «С-с-с!»

Діти хором повторюють пісеньку літери С.

А за нею слідом поїхала з гірки літера А. І вона теж заспівала свою пісеньку: «А-а-а!» (хорове повторення пісеньки). А потім вони вирішили об’єднати свої санчата в один потяг і з’їхати разом. (Вихователь з’єднує літери С і А в склад СА і показує, як вони їдуть разом). Літери спускаються з гірки і весело співають спільну пісеньку: «Са-а-а!» (хорове повторення пісеньки).

Далі вихователь пропонує дітям знайти у своїх азбуках літери С і А, спустити їх спільним потягом із гірки та заспівати їх пісеньку.

Потім діти за завданням вихователя у потяг із літерою А об’єднують літери М, Н, Л, Ж і щоразу співають нову спільну пісеньку. Після цього діти самостійно обирають першого пасажира потяга (будь-яку літеру на позначення приголосного звука) і співають пісеньку потяга. Вихователь по черзі підходить до дітей і прислухається до пісеньок, які вони співають. Кожна дитина, яка правильно виконує завдання, отримує фішку. Гра триває до перших проявів втоми. Переможець визначається за кількістю отриманих фішок.

Примітка

Дітям, які відчувають труднощі в утворенні складів, вихователь надає індивідуальну допомогу. Наступного разу в потяг із літерами приголосних звуків об’єднуватимуться й інші літери на позначення голосних звуків: О, У, Е, И. Коли діти будуть здатні самостійно (без допомоги вихователя) проспівувати пісеньки веселих потягів із цими голосними, то можна в потяг залучати і літери Я, Ю, Є. Однак попередньо слід розкрити їх секрет. Це літери непрості — це «м’які командири». Вони командують літерами на позначення приголосних звуків і весь час їм нагадують, що ці літери позначають м’які приголосні звуки. Тому й пісеньку вони співатимуть разом іншу (наприклад: СЯ — сь-а-а-а, НЯ — нь-а-а-а, ЛЯ — ль-а-а-а; СЮ — сь-у-у-у, НЮ — нь-у-у-у, ЛЮ — ль-у-у-у; СЄ — сь-е-е-е, НЄ — нь-е-е-е, ЛЄ — ль-е-е-е).

Гра Катання з гірки, Ігри з навчання грамоти, Утворення й читання складів, Заняття в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Ігри для дошкільників. Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.