ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ, Запитання та відповіді до теми, зарубіжна література, 7 клас

  ГЕРОЇЧНЕ  МИНУЛЕ  В  ЛІТЕРАТУРІ, Запитання та відповіді до теми, зарубіжна література, 7 клас

   

  1.  Як вирозумієте слова російського письменника Максима Горького: «Якщо не знати минулого, неможливо зрозуміти істинний сенс сучасного й мету майбутнього».

  2.  Чи варто прислухатися до слів Горького?(Так. Недаремно літературні твори, які розповідають про далекі часи, мають багато шанувальників серед сучасних читачів. Минувшина завжди здається таємничою  і загадковою. Вона приховує в собі багато недоказаного, відкриває завісу таємничості, переносить нас у той світ, який назавжди залишився в минулому. І ми приєднаємося до них, бо будемо вивчати розділ «Героїчне минуле в літературі».)

  3.  Що таке героїчне в літературі?(Це звеличення засобами художнього слова суспільної цінності дій певної особи або групи людей задля уславлення ідеалів добра, свободи, справедливості.)

  4.  Які жанри використовують письменники для змалювання героїчного минулого?(Романи, повісті переважно пригодницького характеру з динамічним і напруженим сюжетом).

  5.  Які існують різновиди романів?(Географічні, пригодницькі, детективні, історичні.)

  6.  Дайте визначення історичного роману.(Епічний твір, який у художній формі відтворює певний період історії і в якому життя народу, окремих людей розкривається на тлі історичних подій і обставин.)

  7.  Кого вважають засновником історичного роману у світовій літературі?(Англійського письменника Вальтера Скотта.)

  8.  Яке явище розробив Вальтер Скотт, щоб відтворити особливості зображуваної епохи?(Історичний колорит.)

  9.  Що таке історичний колорит?(Це сукупність особливостей, характерних прикмет, наявних у художньому творі про далеке історичне минуле. Це і згадки про історичні події й імена героїв, й описи їх зовнішності, одягу, звичаїв, вживання у мові слів і виразів, які тоді були поширеними.)

  10.    Хто найчастіше буває головним героєм творів Вальтера Скотта?(Вигадані герої.)

  11.    Як називають тип історичного роману, створений англійським майстром художнього слова?(«Вальтер – скоттівський».)

  12.    Який історичний роман Вальтера Скотта ми прочитаємо?(«Айвенго»).

  13.    Який час відтворено у романі?(Кінець ХІІ століття, коли після невдалого хрестового походу та тривожних вістей, що надходили з батьківщини про стан справ у країні, король Ричард Левове Серце повертається додому.)

  14.    Який історичний колорит відтворено у романі?(Доба із життя середньовічноі Англії: її історія, звичаї, мораль тогочасних людей, конфлікти і боротьба між англосаксами  та норманами.)

  15.    Хто головний герой роману?(Вигаданий,  Айвенго).

   

  ГЕРОЇЧНЕ  МИНУЛЕ  В  ЛІТЕРАТУРІ, Запитання та відповіді до теми, зарубіжна література, 7 клас

   

  Повернутися на сторінку зарубіжна література 7 клас

  Комментарии закрыты.