Георгіївська церква (Твір-опис). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література

Георгіївська церква (Твір-опис). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

Кожного, хто потрапляє на подвір’я музею-заповідника «Козацькі могили», вражає і зачаровує споруда Георгіївської церкви. Ця церква була побудована в стилі українського бароко, поширеному на Україні в XVII—XVIII ст. Фасад у вигляді великої, заповненої іконостасом арки, звужується двома хвилястими ступінцями вверх, оздоблений бароковими волютами і завершений невеликою банею та хрестом. Вузькі, видовжені вікна і двері двох малих балконів по боках арки додають більшої стрункості цій 28-метровій споруді. Зверху будівлю логічно завершує хрест, встановлений над центральною банею.

Дві складові частини церкви — власне церква та бабинець — знаходяться під відкритим небом.

Усередині арки — одноярусний іконостас з царськими вратами та бічними дверима. Зверху в арці знаходиться намальована І. Їжакевичем картина «Голгофа».

Іконостас виконаний у червоних та чорних кольорах, що символізують кров і траур. Під іконами — зображення георгіївських хрестів — символів військової доблесті.

Церква завершується п’ятьма куполами з овальними, видовженими банями.

Оригінальність споруди полягає ще й в тому, що вона триярусна: церква Параскеви, церква св. Георгія та церква Бориса і Гліба.

Будівля має чудову акустику. Цьому сприяють вмуровані у стіни та стелю жерлами назовні гільзи артилерійських снарядів, які виконують ту ж роль, що й глиняні голосники у давньоруських храмах.

У січні 1990 року в Георгіївській церкві на прохання віруючих поновлено богослужіння.

Георгіївська церква (Твір-опис). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

Повернутися на сторінку Шкільні твори

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *