Фольклорні балади про Робіна Гуда, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Фольклорні балади про Робіна Гуда, Запитання та відповіді, зарубіжна література

1.Період розквіту англійської та шотландської усної народної поезії. (ХІV – ХV ст.)

2.Найпоширеніші її жанри. (Балади та пісні.)

3.Характерні ознаки балади. (Своєрідний зачин – звернення до слухача, постійні образи – мужній лицар, розповідна манера викладу, постійні епітети, порівняння, повтори, драматичний, часто трагічний сюжет.)

4. Які є види балад за змістом.(Історичні, фантастичні та побутові.)

5.Які відомі англійські поети створювали свої балади на фольклорній основі.(Р.Бернс, Р.Стівенсон.)

6. Улюблений герой англійських балад. (Робін Гуд ).

7. Хто такий Робін Гуд? Що повідомляють про нього в різних історичних хроніках?(Ватажок лісових розбійників. Жив у графстві Йоркшир, сучасник Ричарда Левове Серце. Служив у сера Томаса Ланкастера. Коли той очолив бунт проти короля Едуарда ІІ, пішов за своїм господарем. Повстання було придушено, а повстанців оголошено поза законом. Вони знайшли притулок у Шервудському лісі, грабували багатіїв та церковників і допомагали бідним.)

8.Прочитайте епіграф до статті і поясніть, чому саме так характеризує народ героя.(«Розбійник долею він був і лицар – у душі», співчуття до народного ватажка, який змушений покинути мирне ремесло і втекти до лісу від несправедливих утисків.)

9. У чому новаторство цих балад?(Уперше в європейській народній творчості возвеличено людину низького походження, яка, на відміну від героїв попереднього часу, воює не з драконами, не з чужими племенами, а з тими, від кого потерпав народ.)

10. Коли почали записувати фольклорні балади про Робін Гуда? (У ХІV столітті.)

11. Як у них пояснюється походження героя. (Був йоменом – вільним ремісником чи селянином, за іншими версіями – несправедливо знедолений дворянин.)

12. Що таке балада?(від прованс.  «танцювати» ) – невеликий ліро-епічний твір фантастичного, легендарно-історичного, соціально-побутового змісту з драматично напруженим сюжетом.)

13. Які є різновиди балад?(Фольклорні і літературні.)

14. Як ви розумієте значення терміну ліро-епічний твір?(Це художній твір, у якому поєднуються і епос(розповідь)  і лірика(почуття).

Фольклорні балади про Робіна Гуда,
Запитання та відповіді, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *