Дзвони Чорнобиля… Вони дзвонять по кожному з нас (Твір-роздум).
  Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

  Дзвони Чорнобиля… Вони дзвонять по кожному з нас (Твір-роздум). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

  Це страшне лихо спіткало мою рідну Україну навесні 1986 року. Як виявилося пізніше — не тільки нашу країну, але і Білорусію, Росію, навіть країни, що знаходяться на півночі Європи.

  Чорнобиль показав усьому світу, яка мала наша планета і яке уразливе людство. Ніяка система оборони, ніякі закриті-перезакриті кордони, ніякі стіни, що загороджують, на кшталт Великої Китайської, не перешкода для жахливих наслідків таких ядерних катастроф.

  Чорнобиль став лихом для всієї Європи. Але мені хочеться сказати, що все-таки по українському народові трагедія Чорнобиля вдарила болючіше за всіх. І чим більше часу минає після тих подій, тим гостріше ми починаємо усвідомлювати, що сталося і що могло б статися, якби не самовідданість тих людей, кого ми називаємо «ліквідаторами». Скількох з них через шістнадцять років після чорнобильської трагедії вже немає в живих, і скільки «ліквідаторів» залишилися інвалідами! Багато красивих слів було сказано про «мирний атом», що повинен прийти в кожен дім, щоб служити людям. І от він дійсно прийшов у кожен дім, але тільки зовсім не мирний…

  Кожен житель нашої країни відчув біль Чорнобиля, жах і страх перед невидимим, але нещадним ворогом. Адже радіація не пощадила нікого: ні пожежників, що безпосередньо вступили в сутичку з вогнем на четвертому блоці, ні тих, хто просто знаходився неподалік. Першого травня, як ні в чому не бувало, відбулася демонстрація трудящих. Вивели на неї і дітей. Люди вийшли на першотравневу демонстрацію, не відаючи, що з 26 квітня радіоактивна чума розлетілася над Україною і Європою і що вітер жене її в невідомому для людей напрямку.

  Трагедія Чорнобиля багато в чому змінила наші погляди на сучасну цивілізацію, показала, що всі країни і народи світу залежать один від одного.

  «Не спрашивай, по ком звонит колокол, он звонит и по тебе». Думку, вкладену в ці слова, що стали епіграфом до роману Е. Хемінгуея «По кому дзвонить дзвін», усвідомити і прийняти потрібно усім. Немає чужого горя, говорить народна мудрість. Тому такий одностайний був світ, коли 11 вересня 2001 року камікадзе підірвали вежі Торгового центру в Нью-Йорку. І дзвони Манхеттена тоді дзвонили не тільки за загиблими у тому пеклі, вони попереджали кожного: не відвертайся від чужого лиха, це великий гріх, не бери його на душу. Наприкінці жовтня московські дзвони оплакували тих, хто загинув у Театральному центрі на Дубровці. Але ж кожен з нас міг опинитися в цьому залі…

  Так і дзвони Чорнобиля сьогодні розносять світом своє тривожне калатання, оповіщаючи, що горе Чорнобиля, сльози Чорнобиля — це лихо не тільки українського народу. Це стосується кожного, хто живе на Землі. А ще дзвони Чорнобиля попереджають: «Люди! Пам’ятайте! Не дайте спалахнути на землі атомній пожежі. Вона не пощадить нікого».

  Дзвони Чорнобиля… Вони дзвонять по кожному з нас (Твір-роздум). Твори з розвитку мовлення. Українська мова та література. Шкільний твір.

  Повернутися на сторінку Твори з розвитку мовлення

  Вас можуть зацікавити:

  Біль і мужність Чорнобиля (Твір-аналіз).

  Дзвони Чорнобиля… Вони дзвонять по кожному з нас (Твір-роздум).

  Проблеми чорнобильської трагедії в українській літературі (Твір-аналіз).

  Розкриття проблеми правди і совісті у творах про трагедію Чорнобиля (Твір-аналіз).

  Художнє осмислення Чорнобильської трагедії у творах українських письменників (Твір-аналіз).

  Чорнобиль (Твір-мініатюра).

  Чорнобиль не має минулого часу (Твір-опис з елементами роздуму).

  Чорнобильська тема (Твір-роздум).

  Чорнобильська трагедія — біль України (Твір-роздум).

  Комментарии закрыты.