Артур Конан Дойл, Запитання та відповіді, зарубіжна література

Артур Конан Дойл, Запитання та відповіді, зарубіжна література

1. Що таке детектив? (Детектив – це прозовий твір, у якому ускладнений сюжет, побудований або на розкритті загадкового злочину, або на детальному з’ясуванні таємних і прихованих обставин, пов’язаних з діями персонажів. Детектив – людина, яка розглядає кримінальну справу і веде розшук злочинця.)

2. Хто є засновником детективного жанру?(Е.По.)

3.Назвіть відомих вам авторів детективних творів. (Агата Крісті, Жорж Сіменон, Конан Дойл, Едгар По.)

4.Назвіть відомих всьому світу літературних героїв – детективів. (Еркюль Пуаро, комісар Мегре, Шерлок Холмс, Дюпен.)

5. Хто такий Конан Дойл? Чим він уславився у світовій літературі? (Англійський письменник, створив найпопулярнішого приватного детектива Шерлока Холмса.)

6. Яку назву дістав сюжет творів Конан Дойла? (Класичний «шерлок-холмівський» сюжет.)

7. Який метод розслідування використовує Холмс? (Дедуктивний метод).

8.Скільки творів присвячено геніальному детективові та його другу  лікареві Вотсону?(60).

9. Що свідчить про те, що Шерлок Холмс вийшов за  межі художніх творів і увійшов в життя як реальна особа? (Меморіальний музей за адресою Бейкер-стріт, 221-Б, де (як написав Дойл) мешкав містер Холмс, листи на цю адресу, клуби і товариства шанувальників великого детектива, бронзовий пам’ятник Шерлоку Холмсу.)

10. Де народився Конан Дойл? (В столиці Шотландії Единбурзі).Назвіть ще прізвища відомих письменників-шотландців, які народилися  в Единбурзі?( Вальтер Скотт, Роберт Льюїс Стівенсон.)

11.Що таке літературний детектив?(Різновид пригодницької літератури, в якому є захоплива інтрига, розкривається якась пов’язана зі злочином заплутана таємниця.)

12. «Собака Баскервілів» – це детективний твір ? (Так, бо основа детективного твору – захоплююча інтрига.)

— Що таке інтрига?
(Приховані зловмисні дії, до яких удаються для досягнення якої-небудь мети; підступи, каверза, плести інтриги – підступно діяти, прагнучи досягти якоїсь мети. Сюжетна лінія в літературному творі, що відзначається складністю та напруженістю дії.)

13. Напишіть твір –мініатюру за одним із висловів про детектив: «Детективні оповідання корисно читати хоча б тому, що вони приносять задоволення.(Генріх Манн), «Якщо я за тиждень не прочитав жодного детективу, він минув для мене як для читача даремно.(Бертольт Брехт), «Захоплення читача детективом – від невлаштованості життя. Люди постійно живуть у стресових ситуаціях, їм потрібно розслабитися, вони хочуть врятуватись від реальності. Детективний жанр для цього – чудові ліки. (Джеймс Чейз), «Детективна література водночас і божевільна, і математична. (Брати Гонкури), «Вечір з детективом-це чудово! Тут і побут, тут  і світське життя . (Анна Ахматова).»

14. Ким батьки і родичі хотіли бачити Конан Дойла? (Художником, бо добре малював, і батько, і дід були художниками.)

15.Хто вплинув на становлення як письменника? (Мати, від якої успадкував любов до життя, до історії, культ лицарства та джентльменства і талант оповідача.)

16. Де навчався? (Закінчив єзуїтський коледж та Единбурзький університет   медичний факультет.)

17. Чому не став священиком? (Неприборкана енергія, мрії про морські подорожі.)

18. Якими творами захоплювався?(Майна Ріда, Вальтера Скотта.)

19. Де пройшов першу лікарську практику? (На китобійному судні «Надія», що плавав у Льодовитому океані.)

20. Як став письменником? (У містечку Саутсі пацієнтів було дуже мало, жив у великій скруті, вирішив щось написати у дусі Е.По).

21. Коли надрукував перший твір? (У 1886 році повість «Етюд у багряних тонах.»)

22. Що таке дедукція? (Метод дослідження, за якими окреме (деталь, факт) пізнається на основі знання загального (кінцевого) результату.)

23. У кого Дойл запозичив деякі риси особистості для свого героя Шерлока Холмса?(В професора Джозефа Белла, який навчав студентів мистецтва спостерігати і шляхом дедукції робити висновки.)

24.Яку нову літературну форму винайшов письменник? (Цикл оповідань з одним головним героєм.)

25. Чому вирішив покінчити з Шерлоком Холмсом? (Щоб цілком присвятити себе написанню історичних романів.)

26. В якому оповіданні автор розповів про загибель свого героя від руки злочинця Моріарті? («Остання справа Холмса»).

27. Коли і чому повернув світові Шерлока Холмса? (Наполягали читачі і сама англійська королева Вікторія. У 1903 році цикл оповідань «Повернення Шерлока Холмса», в якому воскресив героя.)

28. Коли було надруковано повість «Собака Баскервілів»? ( У 1902 році, автор пояснював, що ця пригода сталася ще до загибелі Шерлока Холмса.)

29. Чи був детективом сам Конан Дойл? (Розслідував справу Джорджа Ідалджі, якого безпідставно звинуватили у злочині.)

30 Чому письменника називали «людиною великого серця і душі»? Назвіть його захоплення і уподобання. (Був активною і дієвою людиною, займався спортом, брав участь у авторалі, під час війни очолив польовий шпиталь як головний хірург.)

31. Що відомо про останні дні життя? ( Перед смертю жартував: «За все життя у мене було стільки пригод, та найбільша і найдивніша чекає на мене тепер.» Помер у 1930 році.)

32. Які слова  викарбувані на його надгробку? («Вірний, як сталь, прямий, як клинок»).

Артур Конан Дойл, Запитання та відповіді до теми, зарубіжна література

Повернутися на сторінку Зарубіжна література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *