Твір на тему:
  Чим мені подобаються байки Павла Глазового?

  Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Павло Глазовий, шкільна програма

  Твір на тему: Чим мені подобаються байки Павла Глазового?  Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Павло Глазовий, шкільна програма

  Байки Павла Глазового дуже люблять у нашій сім’ї, а декілька збірок його гумористичних творів у родинній бібліотеці навіть виділені окремо. Ми їх часто читаємо, коли збираємося разом або коли до нас приходять гості. Усі захоплено і весело слухають дотепні вірші, гуморески, пародії,» сатиричні мініатюри, епіграми. Та мені найбільше подобаються байки.
  У них П. Глазовий використовує образи тварин, але за ними ми бачимо конкретних людей з вадами їх поведінки. У байках можна зустріти ледарів, бездарних «талантів», невихованих «розумників», людей із спотвореною мораллю та духовністю. Скільки байок — стільки й тем! Особисто мені дуже подобаються байки з циклу «Езопівські усмішки», в яких події античного часу неначе перемістилися на нашу українську землю.
  Інколи героями байок поета стають окремі речі («Байка про табличку», «Причеп») або люди («Тарас Бульба у Києві», «Русько-мовний депутат» та інші). їх не можна читати без сміху, але сміх цей — не заради сміху, бо ним Глазовий карає суспільні вади. Він хоче, щоб люди прагнули позбутися потворних рис. Байкар звертає нашу увагу на негативні явища сучасного життя, запрошує разом з ним поглузувати над ними і зробити власний висновок.
  Глазовий часто закінчує свою байку повчальною мораллю, а кожний читач або слухач прислухається до поради автора і обов’язково замислюється. Потім уже ніколи не повториш у власному житті такий самий або схожий вчинок, бо над ним сам же й сміявся!
  Мені подобається у байках П. Глазового все: і веселий сміх, і дотепні висновки, і проста народна мова. Вони захоплюють уяву своїми кумедними ситуаціями і мудро вчать. Тому мені хочеться погодитися із словами знаменитого гумориста:

  Того, що в люди полетіло,
  Уже назад не заберуть.

  Твір на тему: Чим мені подобаються байки Павла Глазового?  Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Павло Глазовий, шкільна програма

  Повернутися на сторінку Українська література

  Повернутися на сторінку Павло Глазовий

  Вас можуть зацікавити:

  1. Чим мені подобаються байки Павла Глазового?

  2. «Заморські гості». Павло Глазовий. Аналіз гуморески — тема, ідея, художні засоби.

  3. Гумористична творчість Павла Глазового. Тематика та основні мотиви гуморесок

  4. «Найважча роль». Павло Глазовий. Аналіз гуморески — тема, ідея, художні засоби.

  5. «Тарас Бульба в Києві». Павло Глазовий. Аналіз гуморески — тема, ідея, художні засоби.

  6. Тестові завдання. Павло Глазовий. Гуморески «Тарас Бульба у Києві», «Найважча роль», «Заморські гості»

   

  Комментарии закрыты.