Урок 95 (письмо). Тема. Продовження теми попереднього уроку. Написання під диктовку слів з м’яким знаком у різних позиціях, уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 95 (письмо). Тема. Продовження теми попереднього уроку. Написання під диктовку слів з м’яким знаком у різних позиціях, уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: удосконалювати вміння дітей записувати слова і речення під диктовку, складати схеми до речень; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, мислення, інтелектуальні здібності, формувати навички самоконтролю; виховувати бережливе ставлення до природи; прищеплювати бажання пізнавати нове, бути освіченою людиною.

    Обладнання: картки літер; кросворди; предметні малюнки; зображення звірів; звукові моделі слів; картки із завданнями; робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 95 (письмо). Тема. Продовження теми попереднього уроку. Написання під диктовку слів з м’яким знаком у різних позиціях, уроки навчання грамоти 1 клас

    І. Організаційний момент

    II. Повідомлення теми уроку, мотивація навчальної діяльності

    Гуркочуть колеса, рейки дзвенять,
    В чарівному потязі діти сидять,
    Бажають навчитися гарно писати,
    Вправи виконувать, правила знати.
    Є у них мапа маршрутів до знань,
    Та треба докласти зусиль і старань!

    — Як ви вже здогадалися, сьогодні ми вирушимо в подорож, та на шляху нам треба буде виконувати завдання від лісових жителів, під час виконання яких ми закріпимо наші знання про роль м’якого знака, уміння правильно писати букви, поєднувати їх, правильно списувати з друкованого тексту та під диктовку. Отже, справ у нас багато, тож не будемо гаяти часу!

    III. Робота над матеріалом уроку

    1. Каліграфічна хвилинка
    — Коли пишеться закритий м’який знак?
    — А коли — відкритий?

    2. Гра «Допиши пару»
    До поданих на дошці великих літер учні дописують малі.

    3. Гра «Впіймай звук»
    Окунь, лан, пень, ходить, лис, сталь, опеньки, горобець, маленький, береза.

    4. «Квітка-алфавітка»

    524

    — Доберіть слова з шести букв з м’яким знаком, який би стояв в кінці слова. (Липень, повінь, півень, камінь, ремінь,…)

    5. Розгадування кросворда

    525

    — Ми потрапили у казковий ліс. За пеньочком, під грибком, Сіли звірі всі рядком. Хто так швидко постарався, Від дощу тут заховався?

    6. Звуковий аналіз слова олень

    Фізкультхвилинка

    7. Робота в зошитах
    — Зайчик хоче побажати, щоб ви працювали на уроці. А як саме? Розшифруйте і запишіть: ЕБРОД, ЛЕСОЕВ.

    8. Робота над прислів’ям (з елементами ейдетики)
    Писати — не язиком чесати.

    526

    9. Запис тексту під диктовку
    У Льоні нове пальто. Пальто красиве. А у Ніни сіра куртка.
    — Підкресліть слова, у яких написали м’який знак.

    Пальчикова гімнастика

    10. Складання схем до речень
    1-ша група — скласти схему до третього речення;
    2-га група — скласти схему до першого речення;
    3-тя група — скласти схему до другого речення.

    11. Робота зі звуковими моделями
    — З тексту, який ми записали, підберіть слова до поданих моделей.

    527

    12. Гра «Математика»
    ЛИПА + ДЕНЬ — А — Д = … (ЛИПЕНЬ)
    МЕД — Д + ДАЛЬ = … (МЕДАЛЬ)
    ПАН — Н + Т + РУЛЬ = … (ПАТРУЛЬ)

    IV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу

    1. Робота за варіантами
    1-й варіант — скласти речення зі словом бурулька;
    2-й варіант — скласти речення зі словом опеньки;
    3-й варіант — скласти речення зі словом кінь;
    4-й варіант — скласти речення зі словом кульбаба.

    2. Робота на картках
    — З’єднайте слова у стовпчиках лініями.

    Свиститьгрім
    Гуркотитьсніг
    Рипитьмороз

     

    V. Підсумок уроку
    — Що сьогодні робили на уроці?
    — Що вдалося найкраще?
    — З чим виникли проблеми?

    Урок 95 (письмо). Тема. Продовження теми попереднього уроку. Написання під диктовку слів з м’яким знаком у різних позиціях, уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
