УРОК 9-10. Тема. Сюжетні композиціїз рослинних форм. Створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    УРОК 9-10. Тема. Сюжетні композиціїз рослинних форм. Створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Мета: продовжувати формувати інтерес до роботи з природними матеріалами; вчити учнів зберігати природні форми в ході виготовлення виробу; розвивати вміння підбирати матеріал відповідної форми і кольору для поєднання у виробі; виховувати художній смак та охайність у роботі з природним матеріалом.

    Обладнання: засушені листки різних форм, клей ПВА, пензлі, картон світлих тонів, зразки виробів.

    ХІД УРОКУ 9-10. Тема. Сюжетні композиціїз рослинних форм. Створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    І. Організація класу

    Учитель
    Золоті листочки в повітрі кружляють,
    їм не хочеться на землю лягати…
    Діти в класі за парти сідають,
    їм все треба і вміти, і знати.

    II. Повідомлення теми і мети уроку

    III. Мотивація навчальної діяльності

    1. Відгадування загадки.

    Довгі вуха, куций хвіст,
    Невеличкий сам на зріст.
    На городі побував,
    Там капусту куштував.
    Довгі лапи: скік та скік.
    Ми погнались, а він втік.
    (Зайчик)

    2. Уявна подорож казкою «Колобок».
    • Кого першого у лісі зустрів Колобок?
    • А хто був другим? Третім? Четвертим?
    • Отже, у своїй майстерні «Природа і фантазія» ми будемо виготовляти казкового персонажа із казки «Колобок» — зайчика.

    3. Хвилинка природознавства.
    • Діти, а що цікавого ви знаєте про цю лісову тварину — зайця? (Відповіді дітей.)
    • Які казки про зайчика вам відомі?
    • Як ви гадаєте, чи справедливим є вислів «втіка, немов заєць»? Чому?
    • Послухайте вірш В. Бутрім «Зайці».

    В полі, в лісі проживають,
    А хаток своїх не мають
    Довговухі стрибунці.
    Сірі й білі є зайці.
    Зимня шубка в них густіша,
    Навіть в сірого — світліша,
    Зовсім біла в біляка —
    Гарна, тепла і м’яка!
    Взимку від лисиць тікають,
    їстоньки собі шукають:
    Обгризають верболіз,
    Кору кленів і беріз.

    IV. Планування наступних дій, відбір матеріалів та інструментів

    1. Робота з підручником.
    2. Повторення правил роботи з ножицями.
    3. Відбір листочків горобини різних форм і розмірів для силуета зайчика, для лап, хвостика, вух — короткі листочки видовженої форми.
    4. Підбір гілочок туї для кущів (навколо фігури зайчика).

    V. Фізкультхвилинка

    Сірий зайчик сів і жде,
    Спритно вушками пряде.
    Зимно зайчику сидіти,
    Треба трошки пострибати.
    Скік-скок, скік-скок, скік-скок,
    Пострибавши — відпочити.

    VI. Практична діяльність учнів
    Виготовлення зайчика за технологічною карткою.

    VII. Аналіз учнівських робіт

    VIII. Підсумок уроку
    • Чого навчалися на уроці?
    • Що розповідатимете про цей урок удома?

    IX. Прибирання робочого місця

    УРОК 9-10. Тема. Сюжетні композиціїз рослинних форм. Створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
