УРОК 9. Тема. Хто багато читає, той багато знає, уроки читання 3 клас

    УРОК 9. Тема. Хто багато читає, той багато знає, уроки читання 3 клас

    Матеріал до уроку: О. Савченко «Чи любиш ти читати журнали».

    Мета: ознайомити учнів з дитячими журналами; викликати інтерес до них та бажання читати їх; розвивати читацькі смаки учнів, прагнення самостійно читати; сприяти вихованню любові до книги як джерела знань.

    Обладнання: виставка дитячих журналів, картки зі словами.

    ХІД УРОКУ 9. Тема. Хто багато читає, той багато знає, уроки читання 3 клас

    І. Організація класу

    Учитель
    Дитинства щаслива країна
    Відкрила веселі шляхи.
    По них так бадьоро крокуємо ми,
    Читаємо, спілкуємось
    З веселими книжками,
    Бо добре усі знаємо,
    Що життя дано нам на добрі справи.
    Отож, облишмо всі забави й серйозно візьмемось до справи!

    II. Мовна розминка

    1. Читання чистомовки.

    Уг-уг-уг — книга вірний друг.
    Ить-ить-ить — читати навчить.
    Же-же-же — таємниці всі розкаже.
    Де-де-де — мудрим у світ поведе.

    2. Вправа для розвитку швидкості читання.

    кнакнидрідростра
    нижурблодялзда
    жірлкабдіпрорис
    нмарвашіпховсто

    — Прочитайте прислів’я на одному диханні.
    Книга вчить, як на світі жить.

    3. Читання анаграм.

    Лжруна азгеат

    4. Словникова робота.
    — Які значення може мати слово журнал? (Класний журнал, журнал обліку відвідування, періодичне видання)
    Пояснення значення слів: періодичне видання, періодика, журналіст, дописувач, редактор, редколегія, тираж, примірник.

    III. Повідомлення теми і мети уроку
    — Назвіть журнали, які є у нас на виставці.
    — Які журнали ви читали?
    — Чим зацікавили вас журнали?
    — Які журнали випускають для вас у вашій родині?
    — З яким журналом ви познайомились у нас у бібліотеці?

    IV. Опрацювання твору О. Савченко «Чи любиш ти читати журнали?»

    1. Словникова робота.

    Гра «Веселі сторінки»
    Читання слів у колонках (одне слово зверху — у першій колонці, а з другої колонки нижнє, і так — до кінця, поки не будуть прочитані усі слова).

    Читаєшінопланетними
    розважаєшнайцікавіші
    друкуєенциклопедія
    відрізняєтьсяконкурси
    розповідаєдопитливих

     

    Колективна робота над твором.

    2. Читання по частинах (абзацах).

    3. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
    — Які журнали видаються для дітвори?
    — Чим відрізняються журнали від книжок?
    — Скільки років Барвінку?
    — Чим відрізняється журнал «Джміль» від інших журналів?
    — Зачитайте суперечку дітей.

    4. Вправа «Доповніть речення».
    Сторінки…
    На сторінках…
    В одному…

    5. Читання оповідання «ланцюжком».

    6. Читання за особами частин твору.

    V. Підсумок уроку
    — Що нового ви дізналися на уроці?
    — Який із журналів вам подобається найбільше? Чому?

    Друже мій, читай «Барвінок»,
    Передплачуй без вагань,
    Двадцять вісім лиш сторінок —
    А цікавинок, а знань!
    «Барвінок» — друг усім,
    Він входить в кожен дім!
    Його читають геть усі;
    Батьки, і діти, й бабусі,
    І люблять наші дідусі!

    УРОК 9. Тема. Хто багато читає, той багато знає, уроки читання 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 3 клас
