УРОК 9. Тема. Світ професій «людина — людина». Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    УРОК 9. Тема. Світ професій «людина — людина». Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Мета: ознайомити учнів із професіями, які належать до сфери «людина — людина», творчо використовувати набуті знання; спонукати до відповідної оцінки та самооцінки вчинків; розвивати вміння спілкуватися; виховувати доброзичливість, співчуття, повагу до людей праці.

    Обладнання: кросворд, індивідуальні картки, малюнки, картон, ножиці.

    ХІД УРОКУ 9. Тема. Світ професій «людина — людина». Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    I. Організація класу

    Всі почули ви дзвінок,
    Він покликав на урок.
    Кожен з вас приготувався,
    На перерві постарався.
    Тож і ми часу не гаймо,
    Наш урок розпочинаймо.

    II. Актуалізація опорних знань

    1. Бесіда.
    — Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про професії ваших батьків. Де і ким вони працюють? (Відповіді дітей)

    2. Розгадування кросворду (за малюнками із зображенням представників певних професій).

    626

    III. Повідомлення теми і мети уроку

    — Діти, а хотіли б ви на мить стати дорослими? Лівіть собі, ким ви будете працювати. Яку професію ви виберете? Хто скаже, ким він себе уявляє? (Відповіді дітей)
    — Це ви собі уявляєте. А ми пограємо з вами в ігри, де ви зможете насправді попрацювати продавцем у магазині, лікарем у лікарні, перукарем у перукарні.

    IV. Робота над новим матеріалом
    — Ким би ви не працювали, вам потрібно їхати на роботу. Тому перша зустріч відбудеться з водієм. (Обираємо.) Ну що ж, сідай ось тут, це буде твоє місце, і запрошуй пасажирів до салону.

    Водій
    Зупинка «Школа». Заходьте, будь ласка. (Діти вибирають квитки і заходять до салону. Кожен вибере собі той квиток, у яку гру хотів би пограти.)

    Учитель
    Ідуть пасажири — в них халати гарні. Не баріться, виходіть, кому до лікарні.

    Водій
    Зупинка «Лікарня». (Виходять діти, в яких є квиток із зображенням лікарні. Домовляються між собою і починають гру.)

    1 учень — лікар;
    1 учениця — медична сестра;
    1 учень — хворий.

    Діти складають діалог.

    Учитель
    Подорожуємо далі. А щоб веселіше було подорожувати, відгадайте загадку.

    Все у ньому ми купуємо:
    І цукерки, й шоколад,
    Молоко і хліб духмяний,
    Печиво і мармелад.
    Де це все можна купити? (Умагазині)

    Водій
    Зупинка «Магазин». (Виходять діти, розігрують діалог «Продавець — покупець».)

    Водій.
    Обережно, двері зачиняються.

    Учитель.
    Поїхали далі з піснею!
    Віка книжечку купила, Віка книжечку відкрила, Віка пісню заспівала, Віка книжку прочитала.

    Водій.
    Зупинка «Бібліотека». Кому до бібліотеки, виходьте, будь ласка. (Виходять діти, розігрують діалог «Бібліотекар — книголюб».)

    Водій.
    Обережно. Двері зачиняються.

    V. Фізкультхвилинка

    Водій.
    Зупинка «Школа». (Виходять діти, розігрують урок трудового навчання разом з учителем.)

    VI. Практична робота
    Діти поділяються на групи та вирізають за шаблоном із кольорового паперу ті знаряддя, які вони використовували під час гри.
    Повторюються правила роботи з ножицями (див. урок 1).

    VII. Підсумок уроку

    — Хто сьогодні отримав задоволення від своєї праці на уроці?
    — Хто працював не на повну силу?
    — Спробуйте оцінити свою діяльність за допомогою нашої «шкали оцінювання».
    — Підготуйте на наступний урок картон, ножиці, кольоровий папір.

    УРОК 9. Тема. Світ професій «людина — людина». Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
