Урок 85 (читання). Тема. Продовження засвоєння звуків [д], [д’], букв Д, д («де»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 85 (читання). Тема. Продовження засвоєння звуків [д], [д’], букв Д, д («де»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: продовжити роботу над засвоєнням букв Д, д («де»), звуків [д], [д’]; удосконалювати вміння складати речення з поданими словами; розвивати мислення, увагу та мовлення учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи.

    Обладнання: мікрофон; картки для складання звукових моделей; картки з буквами д, а, е, о, і, е, и.

    ХІД УРОКУ 85 (читання). Тема. Продовження засвоєння звуків [д], [д’], букв Д, д («де»), уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Повідомлення теми і мети уроку
    — Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати букву д («де»), щоб краще читати буквосполучення, слова з цією буквою.

    III. Актуалізація опорних знань
    — Пригадайте, скільки звуків може позначати буква д («де»)?
    — Які це звуки?

    1. Виділення звуків зі скоромовки

    Дим у Діми в домі — десь лунає гомін.
    Ой ходім туди, ходім, рятувати Дімин дім.

    2. Впізнавання звуків [д], [д’] у заданих учителем словах (на початку, в середині, у кінці слова). Виявлення слів, у яких відсутні ці звуки
    — Діти, приготуйте долоні. Я буду називати слова. Якщо у них є звук [д] або [д’] на початку слова,— то плескає перший ряд, якщо у середині — другий ряд, якщо в кінці — третій ряд.
    Дерево, лід, помідор, огірок, сад, диван, лист, будинок, мед, хліб, діжка, мак, одяг, жолудь, димар.

    3. Складання звукових схем слів жолудь і димар
    — Складіть звукові моделі слів жолудь і димар за допомогою карток.

    503

    4. Добирання слів з буквою д («де») (метод «Мікрофон»)
    Учні передають мікрофон, називаючи слово з буквою д. Необхідно стежити за тим, щоб слова не повторювались.

    5. Складання складів з буквою д («де»)
    Учням роздаються картки з буквами д, а, о, у, е, і, и.
    — Назвіть букви, що лежать перед вами, (д, а, о, у, е, і, и)
    — Назвіть букви, які позначають голосні звуки, (а, о, у, е, і, и)
    — Які звуки може позначати буква д («де»)? (Буква д («де») може позначати два звуки: твердий [д] і м’який [д’].)
    — Утворіть склади з приголосного та голосного звуків, (да, до, ду, де, ді, ди)
    — Скільки складів ви утворили? (6)
    — Утворіть склади з голосного та приголосного (ад, од, уд, ед, ід, ид).

    Фізкультхвилинка

    Дятел до дупла добрався,
    довгоносик там сховався,
    В дірку дятла дзьоб заліз —
    доктор наш рятує ліс.

    6. Читання слів з дошки

    садівникдіти
    Данилодерево
    помідордиван
    садОлександр

     

    7. Робота над словами
    — Що спільного у всіх цих словах? (Буква д («де»))
    — Яке слово найкоротше? (Сад)
    — Яке слово найдовше? (Олександр)
    — Прочитайте слова, у яких буква д («де») позначає м’який звук [д’]. (Діти, садівник)
    — Прочитайте імена. (Данило, Олександр)
    — Яке слово підходить до цієї звукової моделі?

    504

    IV. Робота за Букварем

    Фізкультхвилинка

    По дорозі йду додому,
    Все з дитинства тут знайоме:
    Деревина-дуб стоїть,
    В небо сивий дим летить,
    У дворі гуляють діти,
    В дім дверцята неприкриті:
    Дім запрошує ласкаво:
    Тут і деруни, і кава,
    Добрі люди проживають,
    Про добробут вони дбають.

    V. Підсумок уроку
    — Сьогодні на уроці ви добре попрацювали: читали склади і слова з буквою д («де»); швидко і правильно відповідали на запитання та виконували завдання; довели, що знаєте, як дбати про природу, а саме — дерева.

    Урок 85 (читання). Тема. Продовження засвоєння звуків [д], [д’], букв Д, д («де»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
