Урок 82 (читання). Тема. Звуки [д], [д’]. Позначення їх буквами Д, д («де»). Робота з дитячою книжкою. В. А. Симоненко «Подорож у країну Навпаки», уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 82 (читання). Тема. Звуки [д], [д’]. Позначення їх буквами Д, д («де»). Робота з дитячою книжкою. В. А. Симоненко «Подорож у країну Навпаки», уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: ознайомити учнів з буквами Д, д («де»), з їх алфавітною назвою та звуковим значенням; розвивати навички читання; виховувати у дітей самостійність та бажання допомагати іншим.

    Обладнання: картки для гри «Зникла літера»; фішки для звукової моделі слів; книжка В. А. Симоненка «Подорож у країну Навпаки».

    ХІД УРОКУ 82 (читання). Тема. Звуки [д], [д’]. Позначення їх буквами Д, д («де»). Робота з дитячою книжкою. В. А. Симоненко «Подорож у країну Навпаки», уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань

    Гра «Зникла літера»
    — Діти, дмухнув вітерець, і літера зникла зі слів. Спробуйте прочитати ці слова.

    494

    III. Повідомлення теми і мети уроку
    — Сьогодні на уроці ми вивчимо букву, яку необхідно писати у цих словах. Називається ця буква «де» і може позначати два звуки: твердий [д] і м’який [д’].

    IV. Вивчення нового матеріалу

    1. Звуковий аналіз слів-відгадок
    — Давайте перевіримо, чи справді це так. Складемо звукові моделі слів-відгадок.

    • Влітку одягається,
    а на зиму одежі цурається. (Дерево)

    495

    • Тут всі ростуть, як кажуть,
    Душа в душу:
    Малина, абрикоси, виноград,
    Горіхи, сливи, яблуні і груші…
    А все це разом зветься просто… (caд).

    496

    • Відгадайте, діти, хто
    Має носик-долото?
    Ним комах з кори виймає,
    Про здоров’я лісу дбає. (Дятел)

    497

    — Отже, буква д може позначати два звуки: твердий [д] і м’який [д’].

    2. Гра «Впіймай звук» (слід знайти слова, у яких зустрічається звук [д] або [д’])

    Добрий дятел жив на дубі,
    Долотом дерева длубав —
    Де жука, де короїда
    Роздобуде до обіду
    А деревам лиш вигода:
    Короїдів їм не шкода.

    3. Робота над чистомовкою

    Ди-ди-ди — в осінні й зимні холоди
    Ду-ду-ду — я зі школи йду,
    Де-де-де — вдома тато жде.

    Фізкультхвилинка

    Кукурудза на городі
    Дивувалась своїй вроді:
    Милувалась дуже-дуже
    Наче в дзеркало в калюжу.
    Білі зуби, коса довгенька,
    Та сукня гарна, зелененька.

    V. Робота за Букварем

    Фізкультхвилинка

    Гном в гаю гуляв годину,
    Назбирав грибів корзину.
    Йшла Ганнуся в гастроном,
    Їй шагав назустріч гном.
    Ніс с грибами він корзину,
    Дав Ганнусі половину.

    VI. Робота з дитячою книжкою

    1. Словникова робота

    Замурзані — забруднені чим-небудь.

    Галасують — голосно кричать.

    Землемір — спеціаліст з межування землі.

    Чагарники — зарості кущових рослин.

    Сновигати — ходити без певної мети, без визначеного напрямку.

    Мацапура — неохайна або незграбна людина.

    2. Читання тексту учителем
    — Діти, послухайте казку і скажіть, що це за країна Навпаки і чи сподобалося дітям у цій країні.

    3. Робота над змістом тексту
    — Хто допоміг дітям потрапити у країну Навпаки?
    — Знайдіть у книжці малюнки, на яких:
    • хлопчики радіють від перебування у країні Навпаки;
    • діти потрапили у полон до царя Невмиваки.
    — Як дітям вдалось утекти з полону?
    — Хто допоміг дітям повернутись додому?
    — Чого навила дітей подорож у країну Навпаки?

    VII. Підсумок уроку
    — Що ми робили сьогодні на уроці?
    — Яку букву вивчили?
    — Які звуки вона позначає на письмі?

    Урок 82 (читання). Тема. Звуки [д], [д’]. Позначення їх буквами Д, д («де»). Робота з дитячою книжкою. В. А. Симоненко «Подорож у країну Навпаки», уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
