Урок 8 Тема. Енн Хогарт «Мафін та його веселі друзі» (повість-казка), зарубіжна література 2 клас

    Урок 8 Тема. Енн Хогарт «Мафін та його веселі друзі» (повість-казка), зарубіжна література 2 клас

    Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати інтерес до читання.

    Обладнання: підручник, робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 8 Тема. Енн Хогарт «Мафін та його веселі друзі» (повість-казка), зарубіжна література 2 клас

    I. Організаційний момент

    II. Повідомлення теми й мети уроку

    — Наближається улюблена пора всіх учнів — канікули. Чим, на вашу думку, можна зайнятися в цей час?

    — Сьогодні я розкрию вам ще один секрет, як цікаво і корисно провести вільний час. Наприклад, можна прочитати нову захопливу пригодницьку історію. Про кого? Дізнаєтеся згодом. На уроці ми розпочнемо читати казку, а про інші пригоди маленьких героїв ви зможете дізнатися на канікулах, дочитавши повість до кінця.

    III. Ознайомлення з творчістю Енн Хогарт

    1. Розповідь вчителя про автора (за матеріалом підручника)

    2. Робота в зошитах

    ►Тест «Перевір себе»

    1) Енн Хогарт була…:

    а) письменницею;
    б) акторкою;
    в) музикантом.

    2) Мафін — це…:

    а) віслюк;
    б) ведмедик;
    в) кошеня.

    3) Діти полюбили Мафіна і його друзів, бо вони були…

    а) задерикуваті;
    б) дружні;
    в) співчутливі.

    4) Енн Хогарт жила в(у)…:

    а) Данії;
    б) Швеції;
    в) Англії.

    IV. Робота над І розділом твору «Мафін шукає скарб»

    1. Читання тексту вголос вчителем, окремими учнями з одночасним тлумаченням незрозумілих слів

    2. Відповіді на запитання після тексту

    3. Продовження роботи в зошитах

    V. Робота над II розділом твору «Мафін і чарівний гребінець»

    1. Читання вголос ланцюжком (до слів «Увесь день Мафін розважався»)

    2. Самостійне читання учнями (напівголосно)

    3. Робота за питаннями після тексту

    4. Вибіркове читання

    — Які бажання загадував Мафін?

    5. Завдання для уважних діток

    ►Гра «Запитання-відповідь»

    — Поставте такі запитання, яких ще не було, пригадайте, про що ми не сказали.

    6. Продовження роботи в зошитах

    VI. Завдання на канікули

    — Чи сподобалися вам пригоди маленького віслючка?

    — Кому цікаво, що далі трапилось із Мафіном?

    — Подивіться у підручнику, скільки ще розділів містить твір.

    — Як вони називаються?

    — Отже, нові пригоди Мафіна на вас чекають на канікулах. Спершу прочитайте розділ, потім спробуйте дати відповіді на запитання, якщо будуть незрозумілі слова — попросіть допомоги у батьків. Спробуйте виконати цікаві завдання після твору. А ще прочитайте цікаву інформацію про віслюків. Якщо у когось є енциклопедії, пошукайте там відомості про цих чудових тварин, щоб розповісти нам.

    На першому уроці після канікул ви поділитесь своїми враженнями від прочитаних пригод.

    VII. Підсумок уроку

    — З яким новим автором ви познайомились сьогодні?

    — У якій країні він проживав?

    — Який твір написала Енн Хогарт?

    — Хто є героями її твору?

    — Чи сподобався вам головний герой? Чим саме?

    — На канікулах ви, читаючи твір далі, продовжите цікаві пригоди разом із Мафіном.

    ►Перевірка прочитаного (на 1-му уроці після канікул)

    — Який розділ вам сподобався найбільше? Чому?

    ►Робота в зошитах

    — Як ви зрозуміли вислови: зупинилися як укопані, не повірив своїм вухам, далі свого носа нічого не побачиш?

    — Що цікавого ви дізналися про віслюків?

    — Які прислів’я склали люди про цих тварин? Як ви їх розумієте?

    — Чи цікаво ви провели час, читаючи про пригоди Мафіна та його друзів?

     

    Урок 8 Тема. Енн Хогарт «Мафін та його веселі друзі» (повість-казка), зарубіжна література 2 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 2 клас
