УРОК 8. Тема. Декоративна аплікація. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    УРОК 8. Тема. Декоративна аплікація. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Мета: ознайомити з видами декоративного мистецтва; поглибити вміння й навички ранжувати рослини; розвивати художнє мислення і фантазію; виховувати почуття композиційної цілісності і рівноваги у виробах.

    Обладнання: зразки декоративних виробів, диски платівок, різноманітний природний матеріал, клей, ножиці.

    ХІД УРОКУ 8. Тема. Декоративна аплікація. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    I. Організація класу

    Учитель. Сьогодні будемо працювати за таким девізом:

    Фантазуй, пробуй, твори!
    Кмітливість свою прояви!
    Активним, уважним будь
    І гарні знання здобудь!

    II. Повідомлення теми і мети уроку

    III. Ознайомлення з видами декоративного мистецтва

    1. Розповідь учителя.
    — Людина за своєю природою — художник. З давніх-давен нею керувало бажання збагатити красою усе, що її оточувало і до чого торкалися її руки. З цією метою на прості тканини наносили вишиті візерунки, керамічні вироби прикрашали викарбуваними, прошкрябаними і намальованими орнаментами. Візерунок надавав предмету особливої краси, багатства й ошатності. Прикрашену річ оцінювали вже не тільки за їхньою користю, але й за майстерністю її оздоблення. Стародавні гончарі, ковалі, ткачі, кравці і взагалі ремісники, майстри декоративно-прикладного мистецтва, створювали справжні шедеври, які ми можемо побачити сьогодні у музеях, картинних галереях і на виставках.
    Художньо виконані предмети побуту — одяг, посуд, меблі, килими, вишивки, ювелірні вироби, мереживо, керамічні іграшки тощо — називаються предметами декоративно-прикладного (ужиткового) мистецтва. У них поєднується краса і зручність, практичність і доцільність.
    Мистецтво прикрашання предметів називається «декоративним» (від французького слова «декор» — «прикраса»).
    Це — найпоширеніший вид мистецтва, бо його зразки можна зустріти в кожному помешканні.

    2. Демонстрація виробів (розгляд зразків).

    3. Бесіда.
    — Скажіть, які знайомі вам природні матеріали використані в оформленні цих декоративних тарілок?
    — Чи подобаються вам ці тарілки?
    — Такі тарілки — чудова декоративна прикраса. їх можна поставити на поличку, повісити на стіну, подарувати рідним на свято. Адже найкращий подарунок — це той, що зроблений власними руками.

    IV. Технологія виготовлення виробу

    1. Обговорення та створення узору для декоративної аплікації.
    2. Перегляд і відбір природного матеріалу для візерунка.
    3. Проведення двох протилежних ліній у центрі платівки.
    4. З’ясування послідовності складання візерунка.
    5. Оздоблення листками краю платівки.
    6. Наклеювання квітки в центрі платівки.
    7. Симетричне розкладання листочків навколо квітки.

    V. Фізкультхвилинка
    «Раз» — підняти руки вгору,
    «Два» — нагнутися додолу.
    Не згинайте, діти, ноги,
    Як торкаєтесь підлоги.
    «Три», «чотири» — прямо стати.
    Будем знову починати.
    Потім разом всі присядем
    І за парти дружно сядем.

    VI. Самостійна робота

    1. Повторення правил техніки безпеки з ножицями і клеєм.

    2. Виконання рослинної композиції.

    VII. Аналіз робіт і відбір на виставку
    — Чи сподобалися вам ваші роботи?
    — За якими критеріями, на вашу думку, слід обирати найкращі роботи на виставку?

    VIII. Підсумок уроку
    — Чого ми навчалися на уроці?
    — Що вам сподобалося найбільше? Що здалося складним?

    IX. Прибирання робочого місця

    УРОК 8. Тема. Декоративна аплікація. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
