Урок 75 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Т, ш («те»), їх звукове значення. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 75 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Т, ш («те»), їх звукове значення. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букв Т, т («те»); розвивати мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати доброзичливість, повагу до однокласників.

    Обладнання: малюнок до гри «Які букви сховались»; зображення тигра, кота, собаки, троянди, маку, тюльпана, листа, олівця, будинку; картки до гри «Поверни букву на місце»; картки для індивідуальної роботи учнів; книжка О. В. Кізима «Маленька читаночка».

    ХІД УРОКУ 75 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Т, ш («те»), їх звукове значення. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас

    І. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань учнів

    Гра «Які букви сховались»
    — Діти, сьогодні Пізнайко надіслав нам фото країни, де живуть букви. Допоможіть йому знайти букви на фото.

    472

    — Які голосні букви є на фото? (а, і, о)
    — А приголосні? (п, в, т, к)
    — Яка буква сховалася за маленьким деревцем? (т «те»)

    III. Повідомлення теми і мети уроку
    — Сьогодні ми продовжимо вивчати букву т («те»), читатимемо слова та речення з нею.

    IV. Робота над матеріалом уроку

    1. Гра «Добери малюнок до букви»
    — Але перед цим доведіть мені, що ви знаєте, у яких словах є буква т. Із малюнків на дошці виберіть ті, у яких є буква т («те»). (Тигр, кіт, собака, троянда, мак, тюльпан, лист, олівець, будинок)

    2. Добирання слів
    — А у яких ще словах є буква т («те»)? (Ластівка, театр, сітка, стілець, тато, тісто, стіл, тарілка)

    3. Гра «Поверни букву на місце»
    — Молодці, ви добре знаєте слова з цією буквою, а чи зможете ви знайти місце у слові для букви? Я показуватиму вам слово без букви т («те»). Ваше завдання — правильно назвати слово вже з цією буквою і сказати, де вона має стояти: на початку, в середині, в кінці слова.

    ки_, _аксі, лі_о, кі_, _ри
    (кит, таксі, літо, кіт, три)

    Фізкультхвилинка

    Три лисички, три сестрички
    Миють лапки, миють личка.
    Не виводить тато-лис
    Їх невмитими у ліс.

    4. Самостійна робота учнів на картках
    — Нагадайте, які звуки позначає буква т («те») на письмі.
    — У кожного з вас є картка із завданням. Ви маєте поєднати малюнок зі звуковою схемою.

    473

    Взаємоперевірка з дошки в парах (двоє учнів із різних варіантів пояснюють виконання завдання, учитель поєднує малюнок зі схемою на дошці.)

    V. Робота за Букварем

    Фізкультхвилинка

    Потемніли крони сосен,
    Тихо сіються дощі,
    Оголила тепла осінь
    І дерева, і кущі.

    VI. Робота з дитячою книжкою

    1. Читання учителем тексту «До баби по сіль»
    — Розгорніть книжку, яку ви отримали сьогодні.
    — Знайдіть текст «До баби по сіль». Це не просто назва тексту, це — назва гри. Послухайте і скажіть, як грати в гру «До баби по сіль». Доки я читаю, ви слідкуєте. (Учитель читає текст.)

    2. Бесіда за змістом тексту
    — Які правила гри?

    3. Вибіркове читання тексту (читання діалогу: учні читають слова, які необхідно сказати)

    4. Гра «До баби по сіль» (учні грають у гру)

    5. Підсумок гри
    — Хто не боїться псів?
    — Що слід пам’ятати під час гри?

    VII. Підсумок уроку
    — Що ви робили сьогодні на уроці?
    — Що найбільше сподобалося на уроці?
    — Яка буква гостювала у нас?

    Урок 75 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Т, ш («те»), їх звукове значення. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
