Урок 72 (письмо). Тема. Письмо великої букви Р («ер»). Списування з друкованого шрифту, уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 72 (письмо). Тема. Письмо великої букви Р («ер»). Списування з друкованого шрифту, уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: вчити учнів писати велику букву Р («ер»), закріплювати їх уміння з’єднувати букви в словах, виконувати звуко-складові моделі, списувати з друкованого шрифту; розвивати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас; розвивати дрібну моторику руки; виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес до навчання.

    Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моделей; фішки для графічних моделей; предметні малюнки до загадок; робочий зошит, плакат «Правильно сиди під час письма»; картки із завданнями для роботи в парі.

    ХІД УРОКУ 72 (письмо). Тема. Письмо великої букви Р («ер»). Списування з друкованого шрифту, уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Повторення вивченого матеріалу

    1. Фронтальне опитування
    — Яку букву ви писали минулого уроку?
    — Серед написаних елементів рукописних букв знайдіть ті, що належать буквір («ер»). Напишіть цю букву.

    2. Робота в парі. Гра «Зашифроване слово»
    На партах — картка з завданням.

    и р у в і м п и с у м к в а с

    — Щоб прочитати зашифроване слово, необхідно закреслити літери, що повторюються.
    — Назвіть утворене слово. (Ріпка)
    — Складіть із цим словом речення.
    — Побудуйте графічну модель свого речення.
    — Назвіть першу літеру у відгаданому слові.
    — А от які звуки вона позначає, ви пригадаєте, відгадавши загадки.

    3. Відгадування загадок
    • Диво-птиця, хвіст горить,
    До зірок вона летить. (Ракета)
    • Між берегів текла, текла,
    Мороз зміцнів — під скло лягла. (Річка)

    4. Побудова звукових моделей до слів-відгадок
    — Які звуки позначає буквар («ер») на письмі.

    III. Мотивація навчальної діяльності учнів

    1. Слухання вірша, відтворення прослуханого

    Рогата корівка реве.
    Романко травичку рве.

    — Що робить корівка? Чому?
    — Що робить хлопчик?
    — Як його звуть?
    — Чи можете ви написати це слово? Чому?

    2. Фізкультхвилинка

    IV. Повідомлення теми і завдань уроку
    — Сьогодні, діти, ви будете вчитися писати велику букву Р («ер»), поєднувати її з іншими літерами, відгадуватимете загадки, списуватимете речення, подані друкованим та рукописним шрифтом, працюватимете в парах. Щоб виконати всі завдання, вам на уроці потрібно бути старанними та уважними.

    V. Вивчення нового матеріалу

    1. Демонстрування зразка букви

    2. Порівняння друкованої й рукописної букви Р.

    3. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку і розміщувати зошит під час письма
    • Правила сидіння за партою
    • Розміщення зошита на парті
    • Вправи для розвитку м’язів руки
    • Як тримати ручку під час письма

    4. Пояснення принципів написання букви
    — Велика буква Р («ер») складається з двох елементів: довгої прямої, заокругленої внизу ліворуч, і верхнього півовала.

    Алгоритм написання великої букви Р («ер»)

    463

    — Пишемо під рахунок раз-і, і-два-і.

    5. Письмо елементів букви в повітрі, на дошці, в зошиті
    — У яких вивчених буквах зустрічалися подібні елементи?

    6. Письмо букви Р («ер») у повітрі, на дошці, в зошиті

    7. Гра «Спіймай слово»
    Роман, Рівне, руками, Руслан, ручка, Раїса, риба, рукавичка, Ростислав, рибак

    8. Письмо слів Роман, Руслан
    — Складіть речення про двох друзів.

    Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

    9. Підготовка до списування речень, поданих друкованим та рукописним шрифтом
    — Прочитайте речення.
    — Назвіть імена дітей.
    — Чому слово У написано з великої літери?
    — Який розділовий знак стоїть у кінці речення?
    — Знайдіть третє речення. З тих самих звуків останнього слова утворіть інше слово.
    — Що у Олі?

    10. Самостійний запис речень

    VI. Розфарбовування малюнків

    VII. Підсумок уроку
    — Яку букву ви вчилися писати?
    — Які звуки вона позначає на письмі?
    — Коли ми пишемо велику літеру?
    — Чому слово Рівне пишемо з великої літери?

    Урок 72 (письмо). Тема. Письмо великої букви Р («ер»). Списування з друкованого шрифту, уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
