Урок 71 (читання). Тема. Закріплення знань про звукове значення букви Р, р («ер»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 71 (читання). Тема. Закріплення знань про звукове значення букви Р, р («ер»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: формувати навички читання слів і речень з вивченою буквою, вдосконалювати навички побудови звуко-складових моделей; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, мислення; виховувати дбайливе ставлення до хліба, важкої праці хліборобів.

    Обладнання: предметні малюнки до загадок; звуко-складові моделі та фішки до них; сигнальні картки; променеподібні таблиці.

    ХІД УРОКУ 71 (читання). Тема. Закріплення знань про звукове значення букви Р, р («ер»), уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент
    Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

    II. Повторення вивченого матеріалу

    1. Бліцопитування
    — Яку букву вивчали на минулому уроці?
    — Знайдіть її в касі букв і покажіть.
    — Які звуки вона позначає на письмі?
    — Наведіть приклади слів із нею.

    2. Робота з сигнальними картками
    У кожного учня — картки трьох кольорів. Колір відповідає позиції звука: синій — на початку слова, жовтий — в середині, червоний — в кінці.
    Орел, рубає, комар, кролик, бар, ріпка, огірок, капуста, морква, роса.

    3. Повторення скоромовки, вивченої на попередньому уроці

    4. Читання слів за променеподібними таблицями

    462

    III. Повідомлення теми і завдань уроку
    — Сьогодні ви будете читати слова, речення з вивченими буквами, будувати звуко-складові моделі, вивчите скоромовку. Дізнаєтеся, як раніше вирощували і збирали пшеницю, просо, і разом пригадаємо, як потрібно ставитися до хліба.

    IV. Робота за Букварем

    1. Читання стовпчиків слів хором, ланцюжком

    2. Гра «Слухняний ротик»
    1) Читання скоромовки з нарощуванням темпу.
    2) Заучування скоромовок напам’ять.
    3) Промовляння скоромовки окремими учнями.

    Фізкультхвилинка

    Що ж, мабуть, прийшла пора
    Трохи відпочити,
    Я вас хочу на зарядку,
    Друзі, запросити.
    Руки вгору піднімаєм,
    Швидко вниз їх опускаєм.
    Нахил вправо, нахил вліво —
    Повторімо знову вміло.

    3. Гра «Слово в слові»
    — Утворіть із букв слова красиво нові слова. (Рак, рис, сир, роса, коса)
    — Скільки нових слів можна утворити із букв слова скоромовка?

    4. Розглядання ілюстрації. Бесіда за малюнком
    — За малюнком доберіть слова до поданих звуко-складових моделей.

    5. Робота над текстом Букваря

    Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

    Оченята роблять вправи:
    Вліво, вправо, вліво, вправо.
    Потім вгору, потім вниз
    Оченятами дивись!

    Ведемо очима вліво-вправо, вгору-вниз протягом 2 хв.
    1) Повторне читання тексту учнями.
    2) Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

    6. Читання скоромовок, поданих рукописним шрифтом

    7. Гра «Ніч — день»
    Учень читає текст уголос. За командою «ніч» учень заплющує очі і промовляє ті слова, які він встиг побачити далі в реченні. За командою «день» наступний учень продовжує читати.

    V. Підсумок уроку
    — Який текст ви читали на уроці?
    — Чого він вас навчив?
    — Назвіть букву, яка позначає м’який приголосний у цьому слові.
    — Наведіть приклади слів, коли ця буква позначає твердий приголосний.

    Урок 71 (читання). Тема. Закріплення знань про звукове значення букви Р, р («ер»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
