УРОК 7. Тема. Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    УРОК 7. Тема. Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Мета: закріпити уміння дітей «витягувати» з цілого шматка пластиліну, ускладнити їх «конструктивним» способом ліплення; розвивати естетичний смак, увагу, мислення, інтерес до народної іграшки; виховувати любов до рідної землі, повагу до традицій, праці людей.

    Обладнання: кольоровий пластилін, прислів’я.

    ХІД УРОКУ 7. Тема. Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    I. Організація класу

    II. Актуалізація опорних знань

    1. Перевірка готовності дітей до уроку.

    2. Бесіда з учнями.
    Шматок пластиліну на парті дрімає, І чим він стане, ніхто не знає, Чи квіткою, що радує всіх нині, Чи пташкою у гіллі на калині. Ви потрудіться добре всі, будь ласка,— Наступить диво, оживе прекрасна казка.
    — Люди якої професії роблять зі шматка пластиліну чи глини казку?
    — Скульптори.
    — Кожен із вас сьогодні на уроці стане скульптором і власними руками оживить шматок пластиліну. А цей шматок пластиліну стане чарівним, адже буде зігрітий теплотою ваших рук.

    III. Повідомлення теми і мети уроку

    Вранці тато з магазину
    Приніс дітям пластиліну…
    Пластилін пом’яв Павлусь,
    До сестрички посміхнувсь,—
    І в руках у нього виник,
    Мов живий, червоний півник.

    — Здогадались, яку іграшку будемо ліпити?

    IV. Робота над темою уроку

    Ліпити півника треба у такій послідовності:
    а) відокрем шматок пластиліну;
    б) розімни і скатай кульку;
    в) витягни і виліпи пальцями основу півника; сформуй його передню і хвостову частину;
    г) замість лапок виліпи круглу підставку, яку потім міцно прикріпи до тулуба пташки;
    д) виліпи з тоненьких джгутиків гребінь, сережки, дзьоб, очі, крила;
    е) приліпи всі деталі до тулуба.

    625

    — Пригадайте, чим відрізняється конструктивний спосіб ліплення від пластичного.
    — А разом ці способи утворюють новий спосіб, який називається комбінованим.

    V. Фізкультхвилинка

    VI. Повторення правил роботи з пластиліном (див. Урок 6)

    VII. Індивідуальна робота учнів
    Звучить тихенька музика.

    VIII. Демонстрація дитячих робіт. Оцінювання навчальних досягнень за допомогою «шкали оцінювання»

    IX. Підсумок уроку
    — Сподобався вам сьогоднішній урок?
    — Хто в майбутньому захоче стати скульптором?
    — Чому?
    — Народне прислів’я каже: «Праця людину величає».

    X. Домашнє завдання
    На наступний урок потрібно мати такі матеріали:
    І група — рослинний матеріал;
    IIгрупа — кольоровий папір;
    III група — кольоровий пластилін.
    — Кожна група повинна підібрати свої прислів’я про працю.

    УРОК 7. Тема. Ліплення на основі пласта. Комбінований спосіб ліплення. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
