Урок 7 Тема. «Вчений кіт» (італійська народна казка), зарубіжна література 2 клас

    Урок 7 Тема. «Вчений кіт» (італійська народна казка), зарубіжна література 2 клас

    Мета: продовжувати формувати в учнів особливості побудови казки [зачин, кінцівка, повтори); вміти визначати головних героїв казки; вчити визначати схожі сюжети в казках різних народів; розвивати зв’язне мовлення, навички виразного читання; виховувати правильну поведінку людини у взаєминах з природою, любов до природи.

    Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Італії; зашифрований лабіринт; прислів’я; підручник; робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 7 Тема. «Вчений кіт» (італійська народна казка), зарубіжна література 2 клас

    I. Організаційний момент

    Вже урок нам дав сигнал —
    Працювати час настав.
    Тож і ми часу не гаймо —
    Працювати починаймо.

    II. Актуалізація опорних знань

    — Сьогодні ми продовжуємо подорож країнами Європи, а країна, з народом якої ми познайомимося, зашифрована у цьому рядку.

    каізкитнааролдівіЄврояпи

    — Закресліть фразу« казки народів Європи» — і у вас залишиться ключове слово. (Італія)

    1.  Робота з деформованим текстом

    л і я І т а

    ліяіта лабу і зашалисяєть тромцен ннятяжі ритустів зі сьовго тусві. Це і вечезлина блічез ричістоних паним’ятків, і неторповна артухітекра, і плете ремо і жіпля.

    Діти читають текст про Італію. Хто з учнів перший впорається, читає повідомлення вголос.

    Учитель показує на мапі, де знаходиться країна, і вивішує Державний Прапор Італії.

    2. Гра «Лабіринт» (робота в зошиті)

    2-4 кл zarub_lit_2-4_2012-29

    3. Підготовчі вправи до читання

    1) Читання складів-блискавок.

    Ша ми на про ба ста тра ву ше за су ча ян фу ві лор тир мил сил

    2) Робота над скоромовкою.

    Дві лисички біля річки
    Умивали свої личка,
    Ці лисички-чепурушки
    Мили лапки, мили вушка,
    Потім хвостики помили
    І на сонечку сушили.

    4. Робота над текстом

    — Прочитайте назву казки. Як ви гадаєте, про що в ній йтиметься?

    — Перевіримо!

    • Читання чотирьох абзаців.

    — Чи справдилися наші передбачення?

    — Розгляньте малюнок і спробуйте уявити, що трапиться далі.

    • Читання казки до кінцівки.

    — Які з наших передбачень справдилися?

    — Що ж відбудеться, на вашу думку, на пишному столі?

    • Читання кінцівки казки.

    — Чи справдилися наші передбачення?

    5. Робота за технологією «Мікрофон»

    — Чи сподобався вам принц? Які риси характеру він мав?

    — Чи природною була поведінка кота? Чим він вразив гостей?

    — Як кіт осоромив принца?

    — У чому сила природи? Чому слід залишатися самим собою?

    — Від чого застерігає казка?

    6. «Довідкове бюро»

    — Наше «Довідкове бюро» підготувало повідомлення про кішок з рубрики «Цікаво знати».

    III. Читання казки учнями

    • У парах «Вовки — зайці»;

    • « ланцюжком »;

    • « Мисливець і зайці ».

    IV. Продовження роботи в зошиті

    V. Підсумок уроку

    — Прочитайте прислів’я. Чи відповідає воно змісту казки?

    2-4 кл zarub_lit_2-4_2012-30

    — Пам’ятайте, що всі тварини керуються законами природи. Хоч як би ви не старалися з тварини зробити артиста, їй все одно притаманні повадки тварини. Піклуйтеся про них, дбайте, любіть, але не знущайтеся з них.

    — Що нового ви дізналися на уроці? Що корисного взяли з уроку?

    — До якого міста Європи ви хотіли б поїхати на екскурсію?

    VI. Домашнє завдання

    Навчитися з інтонацією читати казку «Вчений кіт». Поміркувати, пригадати історію з участю вашого кота.

    Додаткове читання:

    • «Загублений гаманець» (португальська казка);

    • «Як звірі не вберегли своїх таємниць» (французька казка).

     

    Урок 7 Тема. «Вчений кіт» (італійська народна казка), зарубіжна література 2 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 2 клас
