УРОК 68. Тема. Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини», уроки читання 4 клас

    УРОК 68. Тема. Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини», уроки читання 4 клас

    Мета: вчити придумувати і виконувати творчі види завдань; розвивати творчу уяву, образне мислення; збагачувати мовлення учнів епітетами, порівняннями, метафорами; виховувати любов до поетичного слова.

    Обладнання: картини із зображенням куточків різних краєвидів.

    ХІД УРОКУ 68. Тема. Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини», уроки читання 4 клас

    І. Актуалізація опорних знань

    1. Розчитування.
    Виразне читання поезій із збірок поезій В. Симоненка (у кожного учня на парті — збірка).
    — Що стало поштовхом до творчості в Анатолія Камінчука? (Краса рідної природи.)
    Учні вибірково дають відповіді на запитання рядками твору «Як я став письменником»?

    2. Розгляд картин із пудовими краєвидами природи рідного краю.
    — Візьміть перо і спробуйте передати поетично свої емоції, настрій, які ви відчули під час розгляду даних картин. Відтворіть їх на папері у вигляді поетичних рядків.

    3. Зачитування складених поезій за даними картинами.

    II. Повідомлення теми уроку
    — Поезії, які ми опрацюємо на цьому уроці, можна назвати кольоровими. Послухайте їх і доведіть, що це саме так.

    III. Виразне читання поезій М. Сингаївського «Веселка на долоні» та Л. Біленької «Казка неба» підготовленими учнями

    1. Самостійне питання поезій за варіантами.
    1) Зробити на дошці виписки з творів.

    Що ми бачимо?Що ми чуємо?
    веселку вишневу,співучі гаї
    синю чи малинову
    коні
    синій луг

    2) Якими видалися білі хмаринки в небі?

    2. Повторне голосне читання поезій. Визначення порівнянь, епітетів.

    3. Порівняти кольори обох поезій.

    «Веселка на долоні»«Казка неба»
    синій лугпухнаті
    барвиста веселкалілуваті
    вишнева, синя, малиновабілі хмаринки

    — Що спільне і що відмінне у поезіях?

    4. Фізкультхвилинка.

    5. Гра «Ланцюжок».
    Дібрати до слів небо, шари «кольорові» епітети.

    IV. Робота над твором «Пісня тоненької очеретини»

    Словник: очерет, мешканці, шана.

    1. Виразне читання вірша підготовленим учнем. Перед читанням твору — запитання для всіх:
    — Який жанр цього твору ?

    2. Робота над художніми засобами твору.
    1) Знайти синоніми, епітети.
    2) Виразне читання питальних та окличних речень.
    3) Робота по групах.

    1 група. Читання за особами.
    2 група. Переказ прочитаного.
    3 група. Придумати продовження казки.

    4) Бесіда.
    — Яка головна думка твору?
    — Який жанр твору?
    — Хто допоміг очеретині знайти свою співучу пір’їну?
    — Кому з дійових осіб відповідає прислів’я: «Не хвали сам себе, нехай тебе люди похвалять»?
    5) Переказ казки з продовженням.
    6) — Як можна пояснити прислів’я: «Кожен найменший колосок має власний голосок»?
    7) — Як у звичайному можна відкрити прекрасне?

    V. Підсумок уроку
    — Які ілюстрації або кадри мультфільму ти створив би до твору «Пісня тоненької очеретини»?

    VI. Домашнє завдання
    Намалювати ілюстрацію до твору. Переказувати прочитану казку близько до тексту.

    УРОК 68. Тема. Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини», уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
