Урок 67. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

    Урок 67. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

    Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їхньої корекції; розвивати образне і логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, вміння порівнювати явища й образи, аргументовано висловлювати свою думку щодо прочитаного; виховувати кращі людські якості, прагнення до добра й краси, гармонійних взаємин із природою.

    Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.

    Обладнання: тестові завдання.

    Теорія літератури: оповідання, герой художнього твору, порівняння, тема, головна думка, пейзаж, портрет, описи різних видів.

    ХІД УРОКУ 67. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

    І. Мотивація навчальної діяльності
    Повідомлення теми й мети уроку.

    II. Інструктаж до проведення контрольної роботи

    III. Виконання тестових завдань

    І варіант

    I—ІІ рівні
    (Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

    1. Лось із однойменного оповідання Є. Гуцала загинув через:
    а) заїжджого мисливця-браконьєра;
    б) рідного дядька дітей — рятівників лося;
    в) електричний струм високовольтної лінії.

    2. Продовжте речення:
    Грудочка землі в однойменному вірші В. Симоненка — це…

    3. З’ясуйте, з якого твору цей опис. Назвіть його вид і найяскравіший художній засіб.
    Блищить луг міріадами росяних крапель. Прямо подивишся — блакитним сяє, відхилишся — голубим світиться, присядеш — рожевим заблищить. Павутина мереживом висить на кущах.

    III рівень
    (Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

    1. Порівняйте образи Степанка з оповідання Л. Смілянського «Лідер», Ігорка з оповідання А. Давидова «Рятували Конотоп», хлопчиків-підберезників з оповідання Є. Гуцала «Лось» та двох хлопчиків з однойменного вірша В. Бровченка.
    2. Чого, на вашу думку, можна повчитися людям у качки Кривенької з оповідання В. Близнеця.

    IV рівень
    (Повна, правильна й образна відповідь — 5 балів.)
    Напишіть твір-мініатюру «Добро і зло в оповіданнях Є. Гуцала, В. Близнеця, А. Давидова».

    II варіант

    І—ІІ рівні
    (Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

    1. Діти з оповідання Є. Гуцала «Лось» врятували красеня-звіра:
    а) прорубавши в кризі доріжку;
    б) витягнувши його за роги;
    в) прив’язавши його до своєї коняки.

    2. Допишіть речення.
    Відомий український поет Д. Павличко визначає у своєму вірші як одну з найбільших цінностей у людському житті — …

    3. З’суйте, з якого твору цей опис. Назвіть його найяскравіший художній засіб.
    Кругленький, як підпалок, з підпалкуватим, добре випеченим обличчям, в розтоптаних, з довгими халявами, чоботях, в яких тонув мало не по пояс, дядько зупинився поряд із дітьми.

    ІІІ рівень
    (Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

    1. Порівняйте образи дідуся з оповідання А. Давидова «Рятували Конотоп», бабусі Гані з оповідання В. Близнеця «Кривенька», батька й матері Степанка з оповідання Л. Смілянського «Лідер», дядька Шпичака з оповідання Є. Гуцала «Лось».
    2. Чого, на вашу думку, можна навчитися людям у голуба Лідера, героя однойменного оповідання Л. Смілянського.

    ІV рівень
    (Повна, правильна й образна відповідь — 5 балів.)
    Напишіть твір-мініатюру «Які ідеї щодо вирішення екологічних проблем рідного краю підказали мені твори українських письменників».

    IV. Підсумок

    Урок 67. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти української літератури 5 клас
