УРОК 65. Тема. Нова зустріч з «творчістю» Незнайка. Уривок з повісті М. Носова «Пригоди Незнайка і його товаришів» «Як Незнайко був художником», уроки читання 4 клас

    УРОК 65. Тема. Нова зустріч з «творчістю» Незнайка. Уривок з повісті М. Носова «Пригоди Незнайка і його товаришів» «Як Незнайко був художником», уроки читання 4 клас

    Мета: познайомити з творчістю Миколи Носова; розвивати навички швидкого виразного читання; закріплювати вміння читати діалогічні тексти; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати бажання читати твори зарубіжних письменників.

    ХІД УРОКУ 65. Тема. Нова зустріч з «творчістю» Незнайка. Уривок з повісті М. Носова «Пригоди Незнайка і його товаришів» «Як Незнайко був художником», уроки читання 4 клас

    I. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань учнів

    1. Розчитування.

    2. Робота над скоромовкою.
    1) Конкурс на кращого знавця скоромовок.
    2) Заучування нової скоромовки зі слів учителя і робота над нею.

    Лис малий і більший лис
    По гриби ходили в ліс.
    Заздрить білка в лісі лису —
    Лис лисички ніс із лісу.

    III. Повідомлення теми і мети уроку
    — Прочитайте тему уроку за допомогою ребуса.

    251

    IV. Робота над темою уроку

    1. Розповідь вчителя про життя і творчість Миколи Носова.
    — Микола Носов — великий російський письменник. Він написав багато творів для дітей. З одним із них ми сьогодні познайомимося на уроці. Це розповідь про казкових чоловічків.

    2. Знайомство з повістю-казкою Миколи Носова «Пригоди Незнайка і його товаришів». (Показ книжки й ознайомлення із незвичайними пригодами Незнайка, які поміщені в ній.)

    3. Робота над уривком із повісті-казки «Як Незнайко був художником».
    1) Словникова робота.
    Пояснення незрозумілих слів: чуприна, портрет, касторки, бездарна мазанина, лаятися.
    2) Первинне сприйняття тексту учнями.
    — Як ви вважаєте, чому цей уривок так називається?
    3) Читання уривку вчителем.
    4) Бесіда.
    — Хто головний герой твору?
    — Назвіть інших дійових осіб.
    5) Читання тексту дітьми напівголосно.
    — Чий портрет Незнайко намалював першим?
    — Чиї портрети ще були намальовані?
    6) Читання твору «ланцюжком».
    7) Фізкультхвилинка.
    8) Вибіркове читання.
    — Зачитайте розмову Гунька із Незнайком.
    — Зачитайте діалог доктора Пілюлькіна з Незнайком.
    9) Читання уривку за особами.

    V. Закріплення вивченого матеріалу
    Попрацюйте разом!
    — Зіставте імена дійових осіб з тим, якими їх зобразив «художник». Що ви помітили?
    — Порівняйте, як кожен із малюків сприймав свій портрет і портрет інших.
    — Прочитайте другу частину казки. Як ви вважаєте, яка людська риса тут висміюється?
    — З яким почуттям автор описує пригоди Незнайка?

    VI. Підсумок уроку

    1. Бесіда.
    — Уривок з якого твору ми сьогодні читали?
    — Хто є автором цього твору?
    — Що вам найбільше сподобалося із прочитаного?

    2. Оцінювання дітей.

    3. Домашнє завдання. Переказувати уривок близько до тексту.

    УРОК 65. Тема. Нова зустріч з «творчістю» Незнайка. Уривок з повісті М. Носова «Пригоди Незнайка і його товаришів» «Як Незнайко був художником», уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
