Урок 64 (читання). Тема. Звук [п]. Позначення його буквами П, п («пе»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 64 (читання). Тема. Звук [п]. Позначення його буквами П, п («пе»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: ознайомити учнів з буквами П, п («пe»), їх звуковим значенням; формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками; вчити читати склади, слова з новою буквою; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.

    Обладнання: предметні малюнки (груша, помідор, слива, абрикос, вишня, яблуко); звуко-складові моделі та фішки до них; макет сонечка; каса букв.

    ХІД УРОКУ 64 (читання). Тема. Звук [п]. Позначення його буквами П, п («пе»), уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент
    Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

    II. Мотивація навчальної діяльності

    Гра «Поміркуй»
    На дошці — малюнки: груша, помідор, слива, абрикос, вишня, яблуко.
    — Що зайве? Чому?
    — Назвіть перший звук у слові помідор.
    — У назвах яких овочів зустрічається цей звук?
    — Отже, з яким звуком ви ознайомитеся на уроці?

    III. Повідомлення теми і завдань уроку
    — Сьогодні ви ознайомитесь з новим звуком [п], дізнаєтесь, якою буквою він позначається на письмі, навчитеся читати слова з нею, вивчите скоромовку. Пригадаєте, як слід ставитися до природи, і дізнаєтеся про одне з народних свят.

    IV. Вивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим
    звуком

    1. Виділення звука [п]

    У садочку у Пилипа
    Виросла висока липа.
    Не лінь було Пилипу
    Щодня полити липу.
    «Спасибі»,— до Пилипа
    Лопоче листям липа.

    — За що подякувала липа Пилипові?
    — Назвіть слова зі звуком [п], визначте позицію звука в названих словах.

    2. Вправа «Слухняний ротик»
    1) Промовляння скоромовки вчителем.
    Росте липа біля Пилипа.
    2) Промовляння скоромовки учнями з нарощуванням темпу.
    3) Промовляння скоромовки окремими учнями.

    3. Артикуляція звука [п], віднесення його до приголосних, позначення фішкою

    4. Аналітико-синтетичні вправи
    1) Гра «Утвори склад».
    — Утворіть усі можливі склади зі звуком [п].
    2) Гра «Назви звуки»
    Учитель називає склад, учні називають звуки, які його утворюють.
    3) Гра «Мікрофон по колу»
    Учні добирають свої слова з новими звуками.

    Фізкультхвилинка

    Руки вгору підіймаєм,
    А тоді їх опускаєм,
    А тоді скоріш, скоріш
    Тупай, тупай веселіш.

    V. Ознайомлення з новою буквою

    1. Розглядання букви. Аналіз її графічної будови. Добирання предметів з навколишнього середовища, схожих на букву п («пе»)

    Гарні хлопці-молодці
    Закопали два стовпці.
    Третій їм допомагав —
    Перекладину поклав.
    Втіха нашій дітворі:
    Буква «пе» вже у дворі.
    В. Гринько

    2. Місце букви в касі

    3. Друкування літер П, п («пе») у зошитах
    Повторення правил сидіння за партою та користування ручкою, зошитом. Звертається увага на поставу учнів під час письма, на положення зошита.

    4. Читання складів з вивченою буквою
    На дошці — малюнок сонечка, в середині — буква п («пе»), на промінцях — а, о, і, и, у. Під керівництвом учителя діти читають прямі та обернені склади.

    455

    VI. Робота за «Букварем»
    Робота з анаграмами слів пилка — липка

    Гра «Відшукай паліндроми»
    Паліндром — слово, яке читається однаково зліва направо та справа наліво.
    На дошці — слова: око, ніс, вив, вилив, сіно.

    Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

    А тепер нове завдання —
    Оченятам тренування:
    Раз — дивлюсь удалечінь.
    (30 секунд дивитись на об’єкт удалині).

    Два — в долоньці відпочинь.
    (Перевести погляд на долоньку.)

    Вправа повторюється 20 разів.

    VII. Продовження роботи за Букварем

    VIII. Підсумок уроку
    — З якими новими звуками ви ознайомилися на уроці?
    — Дайте характеристику цим звукам.
    — А тепер промовте чистомовку.

    Па-па-па — зацвіла липа.
    Пи-пи-пи — бджоли мед беруть із липи.
    Пу-пу-пу — візьмемо сапу.
    Пі-пі-пі — завилися миші у копі.
    Ип-ип-ип — півник наш охрип.
    Іп-іп-іп — закипів окріп.

    — Назвіть букву, якою вони позначаються на письмі. Знайдіть її в касі.
    — Про що йшлося в тексті Букваря?

    Урок 64 (читання). Тема. Звук [п]. Позначення його буквами П, п («пе»), уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
