УРОК 64. Тема. Образи юних художників у віршах. Г. Чубач «Найрідніші голоси». С. Жупанин «Намалюю вітер», уроки читання 4 клас

    УРОК 64. Тема. Образи юних художників у віршах. Г. Чубач «Найрідніші голоси». С. Жупанин «Намалюю вітер», уроки читання 4 клас

    Мета: формувати навички швидкого, виразного, правильного читання; розвивати вміння учнів передавати під час читання настрій твору, ставлення авторів до зображуваного; розвивати уяву, спостережливість до природних і мовних явищ.

    Обладнання: картки зі словами.

    ХІД УРОКУ 64. Тема. Образи юних художників у віршах. Г. Чубач «Найрідніші голоси». С. Жупанин «Намалюю вітер», уроки читання 4 клас

    І. Вправи для вдосконалення читацьких навичок

    1. У словах замість рисок уявляйте собі букву «О» і читайте їх.
    Д_бр_, м_р_з, г_л_с, ж_вт_к, г_л_д, м_з_к, с_р_м, г_р_х, м_л_к_,
    к_мп_т, к_л_с_к, п_в_р_т, б_л_т_, б_р_шн_.

    2. Гра «Розмова лісу».

    Вітерець у лісі — ш-ш-ш.
    Повзе вуж у траві — с-с-с.
    Пролетів жук — ж-ж-ж.
    Заспівав комарик — з-з-з.
    Пролетів птах — шух-шух-шух.

    3. Гра «Придумайте закінчення речення».

    Яка то радість — приїжджати в село до… (бабусі).
    Заходжу в хату, цілую напружені… (руки).
    Вони пахнуть… (хлібом, молоком).

    4. Поетична хвилинка. Декламування віршів про бабусю учнями.

    II. Повідомлення теми та мети уроку
    — Сьогодні ми прочитаємо вірші Ганни Чубач і Степана Жупанина, в яких поети описали юних художників.

    III. Опрацювання вірша Г. Чубач «Найрідніші голоси»
    — Послухайте вірш і скажіть, між ким ведеться діалог. Читання вірша вчителем.

    1. Словникова робота.

    кривавіочібудеммалювати
    сільськахатадивиласьдовго
    вузлуватірукинеможнавідкладати

     

    — Доберіть іменники до словосполучень другої колонки.

    2. Самостійне читання вірша учнями.
    — Від чийого імені ведеться розповідь?

    3. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
    — Якими словами описала внучка бабусю?
    — Якими словами описала бабуся себе?
    — Пропитайте слова бабусі, які звучать, як прислів’я.
    — Із чим порівнюється портрет бабусі? Пропитайте.

    4. Виразне голосне читання вірша учнями за особами.

    IV. Опрацювання вірша С. Жупанина «Намалюю вітер»

    1. Виразне читання вірша вчителем.
    — Про що цей вірш?

    2. Вправа на миттєве сприймання слів.
    Слова на картках: вітер, грізні, гортає, намалюю, вітерець, ніжні, танцює.

    3. Пояснення слів: тераса, має.

    4. Повторне читання вірша учнями «ланцюжком» (по рядочку).

    5. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
    — Які вітри зобразив хлопчик? Прочитайте.
    — Скільки малюнків він зробив?
    — Які ознаки вітру називає художник?
    — Чому, на вашу думку, вітрам нема кінця і краю?

    6. Вправи для розвитку швидкості читання.
    1) — Прочитайте, що у вірші можна побачити, а що — почути?
    2) Гра «Ти — мені, я — тобі» (діти читають в парах по одному реченню).
    3) Читання «Земля і небо».

    7. Виразне читання вірша учнями.

    8. Творче завдання.
    — Доберіть до слів вітер і сонце якомога більше прикметників. У кого вийде найдовший «ланцюжок»?

    9. Словесне малювання картин до вірша.

    V. Підсумок уроку
    — Які вірші ви питали? Хто їх автори?
    — Якою є співуча пір’їнка для героїв цих віршів?

    УРОК 64. Тема. Образи юних художників у віршах. Г. Чубач «Найрідніші голоси». С. Жупанин «Намалюю вітер», уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
