УРОК 63. Тема. Розпізнавай і розвивай свої здібності. В. Сухомлинський «Співуча пір’їнка», уроки читання 4 клас

    УРОК 63. Тема. Розпізнавай і розвивай свої здібності. В. Сухомлинський «Співуча пір’їнка», уроки читання 4 клас

    Мета: розширити і поглибити знання про творчість В. Сухомлинського; спонукати учнів до роздумів щодо змісту твору; розвивати творче сприймання й вміння описувати навколишній світ; розвивати уяву, фантазію, зв’язне мовлення учнів.

    ХІД УРОКУ 63. Тема. Розпізнавай і розвивай свої здібності. В. Сухомлинський «Співуча пір’їнка», уроки читання 4 клас

    І. Підготовка учнів до сприймання нового матеріалу
    — Перш ніж ми почнемо працювати, давайте згадаємо вимоги до нашого усного мовлення.

    Правильне!
    Грамотне!
    Чітке!
    Зрозуміле!

    — А тепер налаштуймо свої голоси і думки на роботу. Для цього прочитаємо чистомовку.

    Ок-ок-ок — у нас цікавий урок.
    Ень-ень-ень — холодний морозний день.
    Ні-ні-ні — розумні учні.
    Уть-уть-уть — вирушаємо в путь.

    — Щоб продовжити урок, я хочу до вас звернутися з такими словами:

    Дам вам усім щиру пораду:
    На міркування дається хвилина,
    Але відповідь має бути розумна й кмітлива!

    — А тепер згадайте, хто з письменників написав «Казки школи під голубим небом» і пропонував проводити уроки серед природи? (В. О. Сухомлинський)
    — Розумник і розумниця зі школи майбутнього розкажуть усім, що вони дізналися про життєвий шлях письменника після подорожі до бібліотеки.
    (Розповідь підготовлених учнів.)
    — Які твори цього автора ми вже читали?
    — Чого вони нас навчили?

    Гра «Складіть і поясніть»
    — Багато прислів’їв, приказок і висловів з творів В. Сухомлинського стали крилатими.
    Відновіть і поясніть їх значення.

    Гарні не красиві слова,……не було б краси.
    Якби все на світі було однакове,……своя співуча пір’їнка.
    Рана від слова заживає, проте……а красиві діла.
    До самої вершини……слід глибокий зостається.
    У кожної людини є……веде кам’яна стежина.

     

    II. Повідомлення теми і мети уроку
    — Кожен з вас, діти, має певні здібності. Хтось гарно танцює, співає, а хтось швидко і правильно розв’язує задачі, працює на комп’ютері. Але не завжди людина знає про свої здібності, цінує свою унікальність, не завжди знає свої можливості, розпізнає і розвиває їх. Саме на такі роздуми наштовхують твори цього розділу.

    III. Опрацювання казки В. Сухомлинського «Співуча пір’їнка»

    1. Словникова робота.
    Читання слів «буксиром» за вчителем.

    Дивовижнийсвист
    звучанняструни
    висуваєтьсянайтоншої
    розправляєстрепет

    — Прочитайте окремо іменники, дієслова, прикметники.

    2. Читання твору вчителем.

    3. Перевірка первинного сприймання.

    Тест

    1) Стрепет — це…:
    а) хлопчик;
    б) птах.

    2) Стрепет співає:
    а) крилом;
    б) дзьобом.

    3) Стрепет загубив:
    а) голос;
    б) співуну пір’їну

    4) Співуну пір’їну знайшов:
    а) Сергійко (хлопник);
    б) дядько Сергій.

    4. Читання учнями казки вголос.

    5. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
    — Чи знаєте ви такого птаха?
    — Із чим порівнюється його спів? Пропитайте.
    — Яке лихо трапилось у стрепета?
    — Хто знайшов пір’їнку?
    — Як ви розумієте слова чоловіка?
    — Чи є співуні пір’їнки у ваших однокласників? Чи є вона у вас?

    6. Гра «Розвідники».
    — Скільки разів у творі автор вжив слово Сергійко, стрепет?
    — Доберіть спільнокореневі слова до слова спів. (Співає, співуча, поспівати, заспівати)

    IV. Підсумок уроку
    — Що ви зрозуміли з казки?
    — До чого закликає її автор?

    УРОК 63. Тема. Розпізнавай і розвивай свої здібності. В. Сухомлинський «Співуча пір’їнка», уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
