Урок 63 (письмо). Тема. Письмо слів і складів із вивченими буквами, уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 63 (письмо). Тема. Письмо слів і складів із вивченими буквами, уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: повторити й закріпити навички написання вивчених букв, слів і речень з ними; вдосконалювати навички звукового аналізу, вміння графічно зображувати речення, списувати з друкованого шрифту; розвивати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас; розвивати дрібну моторику руки; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

    Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моделей; фішки для графічних моделей речення; робочий зошит; плакат «Правильно сиди під час письма»; аркуш паперу; олівець.

    ХІД УРОКУ 63 (письмо). Тема. Письмо слів і складів із вивченими буквами, уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Повторення вивченого матеріалу

    1. Хвилинка фантазії
    На парті перед кожним учнем — аркуш паперу, олівець.
    — Намалюйте, що утворює дощ на землі.
    — Дайте назву малюнку. (Калюжі)
    — Виділіть у цьому слові перший звук.
    — Якою буквою він позначається на письмі?
    — Напишіть її на дошці.
    — Пригадайте, коли ми пишемо велику літеру.

    2. Гра «Допиши букву»
    На дошці написані елементи вивчених рукописних літер. Учні дописують букву, називають її, а також називають звуки, які вона позначає на письмі.

    III. Повідомлення теми і завдань уроку
    — Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені букви та звуки, які вони позначають, згадаємо правила вживання великої літери, будемо будувати графічні моделі речень. Будемо розвивати мовлення, збагачуючи його новими словами. А також ви зрозумієте, як важливо бути уважним, старанним, щоб правильно виконувати всі завдання.

    IV. Робота в зошиті

    Гра «Допиши пару»
    До поданих великих літер учні дописують маленькі.

    Фізкультхвилинка

    V. Продовження роботи в зошиті

    1. Читання і написання анаграм слів масло — смола

    2. Письмо слова сосна
    — Скільки складів у цьому слові?
    — Переставте склади місцями. Яке слово утворилося?

    3. Письмо слова насос
    — Яка з поданих моделей підходить до цього слова?

    4544. Письмо речення Сумно сому самому!.
    — Прочитайте речення.
    — Який розділовий знак стоїть у кінці?
    — Прочитайте речення з відповідною інтонацією.
    — Пригадайте скоромовку про сома, вивчену на уроці читання.

    Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

    VI. Узагальнення вивченого матеріалу
    Робота над текстом, поданим друкованим шрифтом.

    1. Читання тексту та аналіз прочитаного
    — Скільки речень у тексті?
    — Про що ви дізналися з першого речення?
    — У кого сом?
    — Що зробив син із сомом?
    — Знайдіть і прочитайте речення, в якому про це говориться.

    2. Підготовча робота до списування тексту
    — Назвіть слова, написані з великої букви і поясніть її вживання.
    — Зверніть увагу на розділові знаки в кінці речень.

    3. Самостійне списування тексту

    4. Побудова графічних моделей речень ( 1-ша група—першого, 2-га—другого, 3-тя—третього)

    VII. Підсумок уроку
    — Прочитайте речення. У ниЛі нокві.
    — У кожному слові назвіть букви.
    — Які з них позначають голосні звуки, приголосні тверді, приголосні м’які?
    — Поясніть уживання великої літери.
    — Яка з поданих схем є графічною моделлю поданого речення?

    Урок 63 (письмо). Тема. Письмо слів і складів із вивченими буквами, уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
