УРОК 60. Тема. Тематичне оцінювання, уроки читання 4 клас

    УРОК 60. Тема. Тематичне оцінювання, уроки читання 4 клас

    Мета: перевірити рівень знань, умінь і навичок учнів, пов’язаних із темою «Світ у мені і в світі я» («Людина починається з добра», «Пригоди і захоплення твоїх ровесників»); виховувати бажання вчитися.

    Тип уроку: урок-подорож сторінками прочитаних творів.

    ХІД УРОКУ 60. Тема. Тематичне оцінювання, уроки читання 4 клас

    I. Оголошення теми уроку і мети уроку

    Учитель
    Сьогодні у нас незвичайний урок.
    Сьогодні ми зробимо ще один крок
    В країну відому, в країну чудову,
    Яка нас чекає й збагачує мову.
    Країна цікава, тож парти свої
    Перетворіть у машини малі.
    Всі сядьте рівненько, працюйте уважно,
    Потрапить туди щоб нам було не важко.

    Учень
    Тож, друзі, скоріш
    Зберемося у путь,
    Щоб у скарбницю знань
    Нам ще раз зазирнуть!

    II. Актуалізація опорних знань учнів

    1. Бесіда.
    — Пригадайте, над яким розділом ми працювали кілька уроків. Твори якого жанру увійшли до цього розділу? Назвіть їх.
    — Скільки оповідань ми прочитали? А казок? Яких саме?
    — Скільки віршів? Що ще увійшло до цього розділу?

    III. Подорож сторінками розділу «Людина починається з добра», «Пригоди і захоплення твоїх ровесників»

    1. Вікторина «З якого твору ці рядки?».
    Дівчинка несла назустріч дідові усмішку. (В. Сухомлинський «Усмішка»)
    — Стій, мамочко!— Олег шарпнувся до неї, підвівся на носках і чмокнув у щоку. — Приходь раніше, не запізнюйся! (О. Єфімов «Задачі трапляються різні»)
    — В тобі добра не ріки-море… (Д. Чередниченко «Як ти з матір’ю говориш?»)
    — Бо це, як хочеш знати, не яблунька, а груша! (Г. Бойко «Консультант»)
    І роби невтомно, вміло, хоч мале, та добре діло. (М. Сингаївський «Дощ із краплі починається»)
    І попали називати його просто: «Ніхто». (В. Струтинський «Казка про хлопчика Абихто»)

    2. Читання віршів із рубрики «Захоплення і мрії твоїх ровесників» (декілька учнів читають вірші з даної теми).

    3. Вибіркове питання уривків прочитаних творів.
    — Ми з вами — на дорозі біля пепери запитань. Якщо ми виконаємо завдання, що міститься у цьому чарівному конверті, то проїдемо повз печеру без перешкод.

    Завдання
    Знайдіть і прочитайте відповідь на запитання.
    1) Як Ната згадує пас дружби з Вадьком?
    2) Як хлопчики вирішили тренуватися у «невагомості»?
    3) Який вигляд мав гість із планети Сатурн?
    4) Прочитати запитання, на які діти не могли знайти відповідь.
    5) Прочитати опис початку матчу.
    6) Як Лумпумчик господарював у Васильковій кімнаті?

    4. Читання за особами (друга частина твору «Задачі трапляються різні»).

    5. Гра «Поставте запитання».
    Діти, працюючи в групах, ставлять одне одному запитання за містом твору, який їм більше сподобався.

    IV. Підсумок уроку

    Учитель
    Збіг урок наш, як коротка мить,
    Ще попереду у нас багато кроків:
    І цікавих, і важких уроків.
    Завдання покличуть у майбутнє,
    Найскладніше ж завдання — життя.
    Тож старайтесь вправно все вивчати!
    Пам’ятайте, учні: скарб — знання.

    УРОК 60. Тема. Тематичне оцінювання, уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
