УРОК 6-7. Тема. Аплікація із рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    УРОК 6-7. Тема. Аплікація із рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Мета: формувати в учнів поняття про аплікацію; вчити характеризувати особливості рослинних форм; розвивати вміння підбирати матеріал відповідної форми і кольору для поєднання у виробі; виховувати художній смак та охайність у роботі з природним матеріалом.

    Обладнання: засушені листки різних форм, клей ПВА, пензлі, білий або кольоровий картон світлих тонів, зразки виробів.

    ХІД УРОКУ 6-7. Тема. Аплікація із рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    I. Організація учнів до уроку

    Учитель
    Листячко дубове, листячко кленове
    Жовкне і спадає тихо із гілок.
    Вітер позіхає, в купу їх згортає
    Попід білу хату та на моріжок.
    Айстри похилились, ніби потомились,
    Сонечка нема. Спатоньки пора!
    А квасольки в’ялі до землі припали,
    Наче під листочком вогник догора.

    II. Повідомлення теми і завдання уроку

    III. Робота над темою уроку

    1. Вступна бесіда вчителя.
    — Діти, коли ви були в осінньому парку, то в дарунок від велетнів-дерев одержали різнобарвні листочки, шишки, каштани, жолуді та насіння. Всі ці дари ви просушили, і на сьогоднішньому уроці ми з вами відкриваємо майстерню чарівниці Осені, де з цього природного матеріалу виготовимо прекрасні вироби.

    2. Словникова робота.

    Аплікація — це накладання, нашивання, наклеювання матеріалів різної форми на інший матеріал — основу, тло. Слово «аплікація» в перекладі з латини означає «накладання». Аплікація — це один із видів образотворчого мистецтва.

    3. Демонстрування зразків різних видів аплікацій.
    — Гляньте, які зразки надіслала вам Осінь. Чи подобаються вони вам? Давайте уважно подивимось і проаналізуємо, з яких листочків вони створені.
    (При аналізі форми зображень зосереджую увагу учнів на видах листків, на тому, листки якого дерева підходять для тулуба пташки, голови, крил і т. ін.)
    — Щоб не помилитися у виборі листочків, давайте пограємо у дидактичну гру «З якого дерева листок?»
    (Ділю клас на дві команди. Демонструю по черзі висушені листки з різних дерев і запитую: «З якого дерева листок?». Відповідає та дитина, яка швидше піднімає руку. Якщо ж учень помиляється, то надається слово учаснику з другої команди. Виграє та команда, яка дала більше правильних відповідей.)

    IV. Фізкультхвилинка

    V. Практична частина

    1. Вступне слово вчителя.
    — Сьогодні на уроці ми спробуємо створити аплікацію із зображенням будь-якої пташки.
    Назвіть, яку пташку ви обираєте для своєї композиції. (Відповіді дітей.)
    — Чим відрізняються і чим схожі між собою птахи, яких ви назвали? (У всіх птахів є тулуб, голова, крила, хвіст, кінцівки; вони відрізняються розміром, кольором, формою.)
    — Отже, залежно від особливостей обраної пташки ви повинні обрати певний природний матеріал.

    2. Послідовність виконання аплікації.
    1) Продумування вигляду аплікацій.
    2) Підбір листків за формою і кольором.
    3) Розкладання їх на фоні (врахувати місце розміщення і величину зображення).
    4) Поступове наклеювання деталей аплікації на картонну основу (нагадую
    правила користування ножицями і клеєм).

    3. Самостійна робота учнів.

    4. Аналіз дитячих робіт та виставка.

    VI. Підсумок уроку

    УРОК 6-7. Тема. Аплікація із рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
