Урок 6 Тема. Народна казка. «Вишивальниця птахів» (грецька казка), зарубіжна література 4 клас

    Урок 6 Тема. Народна казка. «Вишивальниця птахів» (грецька казка), зарубіжна література 4 клас

    Мета: ознайомити учнів із грецькою казкою; розвивати вміння самостійно визначати головних і другорядних персонажів твору, встановлювати тип персонажа (позитивний, негативний), пояснювати й обґрунтовувати вчинки героїв та їх мотиви, висловлювати до них своє та авторське ставлення; виховувати інтерес до читання.

    Обладнання: мапа світу; підручник; робочий зошит.

    ХІД УРОКУ 6 Тема. Народна казка. «Вишивальниця птахів» (грецька казка), зарубіжна література 4 клас

    I. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань

    — Поясніть зміст прислів’їв та приказок.

    • Вік живи, вік учись.

    • За двома зайцями.

    • Сім п’ятниць на тиждень.

    • Йому слово, а він — сто.

    • Друга пізнають у біді.

    • За добро і тобі добром віддячать.

    • Риба шукає глибини, а людина — доброти. (Литовське прислів’я)

    • Добре діло без віддяки не залишиться. (Французьке прислів’я)

    • Добро завжди вчасне. (Ірландське прислів’я)

    III. Повідомлення теми й завдань уроку

    — Розмаїття казок народів нашої планети — це свідчення невмирущої мудрості й краси людства. Мандрують казки не однією країною, мандрують вони усім світом і переконують, що людей світу єднають одні й ті самі моральні цінності. Чи ж не тому в казках народів світу так багато подібного, хоча водночас чимало й своєрідного?

    IV. Робота над новим матеріалом

    1. Первинне ознайомлення зі змістом казки

    2. Обговорення прочитаного

    — Назвіть головного героя казки.

    — Яким ви його уявляєте?

    — За що люди полюбили Моналіса?

    — Що залишилося Моналісу у спадок від батьків?

    — Прочитайте у тексті рядки, де йдеться про те, як Моналіс урятував вовчицю.

    — Про що свідчить його вчинок?

    — Як скрипаль потрапив у чудовий палац і познайомився з прекрасною принцесою?

    — Чому вовк привів туди Моналіса?

    — Чому принцеса відразу погодилася одружитися з Моналісом?

    — Прочитайте уривок казки про те, чому юнак забув про свою скрипку.

    — Чим вразила Моналіса нещасна полонянка вежі? Що розповіла про неї принцеса? Чи було це правдою?

    — Яку роботу виконувала бідна дівчина у вежі? Прочитайте про це.

    — Коли, за словами принцеси, вона позбавиться чар?

    — Яких птахів вишила вишивальниця?

    — Чим був вражений Моналіс, слухаючи розповідь полонянки?

    — Як хлопцеві пощастило повернути птахів на вишиванку? Чи тільки за допомогою музики?

    — Якою була правда про вишивальницю і принцесу? Яке чарівне перетворення відбулося у казці?

    — Визначте тип персонажів: позитивний; негативний.

    — Яку характеристику дала Моналісу дівчина-вишивальниця?

    3. Складання схеми-характеристики героїв

    — Доберіть правильні характеристики певному літературному героєві (Моналісу або принцесі).

    4. Поміркуйте!

    — Поміркуйте, у чому сила музики.

    — Яке значення має музика у вашому житті?

    — Доведіть, що найкращі — ті люди, у яких добра душа.

    — Розкажіть, чи знаєте ви таких людей?

    5. Робота в зошиті

    — Яке з прислів’їв, згаданих на початку уроку, найбільш відповідає змісту казки?

    V. Підсумок уроку

     

    Урок 6 Тема. Народна казка. «Вишивальниця птахів» (грецька казка), зарубіжна література 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків зарубіжної літератури 4 клас
