Урок 57 (читання). Тема. Закріплення знань про звуки [с], [с’], уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 57 (читання). Тема. Закріплення знань про звуки [с], [с’], уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: закріплювати вміння учнів виділяти у словах звуки [с], [с’], викладати звуко-складові моделі слів; формувати навички читання; розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, спостережливість; виховувати в дітей бажання допомагати дорослим.

    Обладнання: каса букв; предметні малюнки (гриби); складова таблиця; піраміда слів; графічні моделі речень; фішки для звукових моделей.

    ХІД УРОКУ 57 (читання). Тема. Закріплення знань про звуки [с], [с’], уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент

    Доброго ранку травам росистим,
    Доброго ранку квітам барвистим.
    Доброго ранку сонечку ясному,
    Доброго ранку людям усім і всьому прекрасному.

    — Посміхніться і передайте часточку свого тепла одне одному.
    Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

    II. Повторення вивченого матеріалу

    1. Пригадування скоромовки, вивченої на попередньому уроці
    — Який звук найчастіше зустрічається у скоромовці?
    — Дайте характеристику цьому звуку.
    — Якою буквою він позначається на письмі?
    — Знайдіть його в касі.

    2. Робота зі складовою таблицею

    448

    — Прочитайте надруковані склади.
    — Які склади пропущені?
    Читання складів по горизонталі, по вертикалі з нарощуванням темпу.

    3. Робота над пірамідою слів

    449

    — Зачитайте слова, які різняться однією буквою.
    — Зачитайте слова зі звуком [с] в середині слова.

    III. Повідомлення теми і завдань уроку
    — Сьогодні ви будете читати слова, речення з вивченою буквою с («ес»), будувати звукові моделі слів та графічно зображувати речення. На вас чекатимуть різноманітні завдання, хвилинка-цікавинка порадує захоплюючим пізнавальним матеріалом, а я дізнаюсь, як учні мого класу допомагають дорослим.

    IV. Робота за Букварем

    1. Розглядання ілюстрації

    2. Бесіда про гриби. Гра «Гриб у кошик покладу»

    3. Читання слів до тексту
    — Прочитайте підкреслені склади.

    4. Опрацювання тексту
    1) Розглядання тексту.
    — Скільки речень у тексті?
    — Про що, на вашу думку, йтиметься в тексті?
    — Назвіть пропущені слова.
    2) Читання тексту вчителем.
    3) Читання тексту учнями ланцюжком.
    4) Робота над змістом тексту.

    Фізкультхвилинка

    Ми йшли, йшли, йшли
    І до лісу прийшли.
    Там листочок, тут листочок,
    Там грибочок, тут грибочок.
    Назбирали повний кошик
    І додому принесли.

    5. Розглядання ілюстрації

    6. Робота над текстом
    1) Читання тексту вчителем.
    — Про кого цей текст?
    2) Повторне читання (читання хором, ланцюжком).
    3) Вибіркове читання.
    4) Гра «Відшукай букву».
    5) Складання звуко-складової моделі слова білочка.
    6) Складання графічної моделі речення.
    — Знайдіть у тексті речення про білочку і складіть його графічну модель.

    7. Хвилинка-цікавинка
    — Коли білка стрибає з дерева на дерево, то їй допомагає довгий пухнастий хвіст. Він служить їй кермом і парашутом, підтримує її в повітрі. Взимку білка накривається хвостом, як ковдрою.

    V. Підсумок уроку
    — Про кого ми читали тексти?
    — Що вам сподобалось в цих текстах?
    — На кого ви хотіли б бути схожими? Чому?

    Урок 57 (читання). Тема. Закріплення знань про звуки [с], [с’], уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
