Урок 56 (читання). Тема. Закріплення знань про вивчені букви, уроки навчання грамоти 1 клас

    Урок 56 (читання). Тема. Закріплення знань про вивчені букви, уроки навчання грамоти 1 клас

    Мета: закріплювати вміння читати склади, слова, речення з вивченими буквами; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; вчити будувати звукові моделі; ознайомити дітей з рухливими іграми; розвивати мовлення, мислення; виховувати в дітей почуття дружби.

    Обладнання: малюнки хмаринок з написаними словами [нива, вона, мама, мила, Ліна, Аліна, малина); картки зі звуко-складовими моделями; фішки для моделей.

    ХІД УРОКУ 56 (читання). Тема. Закріплення знань про вивчені букви, уроки навчання грамоти 1 клас

    I. Організаційний момент
    Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

    II. Повторення вивченого матеріалу
    На хмаринках записані слова: нива, вона, мама, мила. Ліна. Аліна. малина.

    1. Читання слів учнями

    2. Читання підкреслених складів
    — Назвіть звуки в прочитаних складах.

    3. Читання слів, написаних з великої літери.
    — Чому ці слова пишуться з великої літери?
    — Назвіть першу букву в цих словах.

    4. Гра «Добери слово».
    З-поміж слів, які записані на хмаринках, необхідно дібрати слова до поданих звуко-складових моделей.

    447

    — Складіть речення з цими словами.

    III. Актуалізація опорних знань

    1. Читання лічилки вчителем

    Зайчик, зайчик-побігайчик,
    Виніс хліба нам окрайчик,
    Виніс свіжої води.
    Ой, виходь жмуритись ти.

    — Поміркуйте і скажіть, як називаються такі віршики?
    — Коли ми використовуємо лічилки?
    — Які лічилки ви знаєте?
    — В які ігри ви любите гратися?

    2. Розповіді дітей про улюблені ігри

    IV. Повідомлення теми і завдань уроку
    — Ви — школярі, а навчання — це наполеглива праця. Та у вільний час усі дітлахи люблять погратися. Деяких ігор вас навчили дорослі, а деякі ви вигадуєте самі. Про одну з дитячих ігор ви будете сьогодні читати, а наприкінці уроку на вас чекає сюрприз.

    V. Робота за Букварем

    Фізкультхвилинка

    Сірий котик міцно спав,
    Навіть пісню не співав.
    Та нарешті він проснувся
    І довкола озирнувся.
    Став смачненько потягатись
    І чистенько умиватись.
    Порозчісував він вуса
    Довгі-довгі, русі-русі.
    Зуби й кігті нагострив
    І до комірчини він побрів.
    Буде мишку полювати
    І добро оберігати.
    Й ми, як котик, відпочили,
    Щоб зміцніли наші сили.

    1. Читання слів до тексту
    1) Читання підкреслених складів.
    2) Читання трискладових слів.
    3) Читання слів з наголосом на другому складі.
    4) Читання слів зі складом ло.

    2. Робота над текстом
    1) Перегляд тексту.
    — Скільки речень у тексті?
    — Прочитайте перше слово кожного речення.
    — Подивіться, які розділові знаки стоять у кінці кожного речення.

    Фізкультпауза (гімнастика для очей)

    А тепер нове завдання —
    Оченятам тренування:
    Раз — дивлюсь удалечінь.
    (Протягом 30 секунд дивитись на об’єкт удалині.)

    Два — в долоньці відпочинь.
    (Перевести погляд на долоньку.)

    Вправа повторюється 20 разів.
    2) Увага на знак питання.
    3) Інтонаційне читання тексту вчителем.
    4) Читання тексту учнями з дотриманням відповідної інтонації.
    5) Вибіркове читання.
    — Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.
    — Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак питання.
    — Прочитайте останнє речення.

    VI. Розвиток мовлення

    1. Вивчення лічилки напам’ять

    2. Сюрприз: розучування гри «Впізнай, чий голосок»

    VII. Підсумок уроку

    Гра «Мікрофон по колу»
    — Поділіться своїми враженнями від сьогоднішнього уроку.
    — Так про який сюрприз ішла сьогодні мова?

    Урок 56 (читання). Тема. Закріплення знань про вивчені букви, уроки навчання грамоти 1 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
