Урок 55. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

    Урок 55. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

    Мета: визначити рівень знань, умінь і навичок учнів з теми з метою їх корекції; розвивати навички зв’язного мовлення, образного та логічного мислення, висловлення власних суджень з приводу прочитаного; виховувати усвідомлене ставлення до добра і зла, прагнення до самовдосконалення.

    Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.

    Обладнання: тестові завдання.

    Теорія літератури: епічний твір, епітет, опис.

    ХІД УРОКУ 55. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

    I. Мотивація навчальної діяльності
    Повідомлення, теми й мети уроку.

    II. Інструктаж до написання контрольної роботи

    III. Написання контрольної роботи

    Варіант І

    I—II рівні
    (Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

    1. Федько-халамидник з однойменного оповідання В. Винни-ченка часто віднімав у дітей:
    а) велосипеди;
    б) повітряних зміїв;
    в) м’ячі.

    2. Наведіть приклади епітетів із вивчених творів П. Тичини, В. Сосюри, А. Малишка, з’ясуйте їхню роль у творі.

    3. Який основний художній засіб використаний у вірші П. Тичини «Хор лісових дзвіночків»?

    III рівень
    (Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

    1. Зробіть коротку порівняльну характеристику Івана Богуна і Яреми Вишневецького з повісті Я. Качури «Іван Богун».

    2. Що ви схвалюєте у характері Степанка, а що — ні (за оповіданням Л. Смілянського «Лідер»)? Або: Опишіть голуба Лідера та його історію (коротко).

    IV рівень
    (Правильна ґрунтовна відповідь — 5 балів.)
    Складіть діалог з уявним опонентом на тему: «Роль учителя у навчанні та вихованні підростаючого покоління».

    Варіант II

    I—II рівні
    (Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

    1. Іван Богун, головний герой однойменної повісті Я. Качури, щоб укріпити Вінницький замок, використав:
    а) прийоми античних воїнів;
    б) дитячі забави — ковзанку, ліплення;
    в) новітні досягнення військової техніки.

    2. Наведіть приклади епічних творів, що вивчалися з даної теми, вкажіть на їхні особливості.

    3. Чому вірш А. Малишка «Вчителька» став народною піснею?

    III рівень
    (Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

    1. Зробіть коротку порівняльну характеристику Федька і Толі з оповідання В. Винниченка «Федько-Халамидник».

    2. З’ясуйте головні думки оповідання Л. Смілянського «Лідер», визначте своє до них ставлення.

    IV рівень
    (Правильна ґрунтовна відповідь — 5 балів.)
    Складіть діалог з уявним опонентом про роль рідної природи в житті людини.

    IV. Підсумок

    Урок 55. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти української літератури 5 клас
