УРОК 53. Тема. З гумором про серйозне. Г. Бойко «Консультант»; «За що хвалять?». В. Струтинський «Казка про хлопчика Абихто». М. Сингаївський «Дощ із краплі починається», уроки читання 4 клас

    УРОК 53. Тема. З гумором про серйозне. Г. Бойко «Консультант»; «За що хвалять?». В. Струтинський «Казка про хлопчика Абихто». М. Сингаївський «Дощ із краплі починається», уроки читання 4 клас

    Мета: вдосконалювати вміння виділяти головне, узагальнювати, аналізувати прочитане, висловлювати оцінні судження; виховувати прагнення ставати кращими; удосконалювати виразність читання.

    ХІД УРОКУ 53. Тема. З гумором про серйозне. Г. Бойко «Консультант»; «За що хвалять?». В. Струтинський «Казка про хлопчика Абихто». М. Сингаївський «Дощ із краплі починається», уроки читання 4 клас

    І. Вправи для вдосконалення навичок читання

    1. Вправи для розвитку фонетичного слуху

    Гра «Впіймайте на гачок»
    Крапля — крапля — чапля — крапля.
    Хочеш — хочеш — хочеш — точиш.
    Стали — звали — стали — стали.
    Діло — діло — тіло — діло.
    — Які слова ви «впіймали на гачок»?

    2. Вправи для усвідомлення змісту.
    — Чи все правильно? Чи може таке бути? Доведіть.
    • Чоловік узяв пилку і пішов до лісу зрубати дерево.
    • Весною біля школи усім знайшлося діло.
    • Уся яблуня була всипана жовтими грушами.
    • Наталя няньчилась із старшим братом.

    II. Повідомлення теми і мети уроку
    — Сьогодні на уроці ми ознайомимось із творами, в яких поети з гумором говорять про серйозні речі.

    III. Опрацювання вірша Грицька Бойка «Консультант»

    1. Робота над заголовком.
    — Чи знаєте ви, що означає слово консультанті (Відповіді дітей.)
    — Це слово походить від латинського слова consultanis — радник.

    2422. Читання вірша вчителем.
    — Кого назвали у вірші консультантом?
    — Кому він давав консультації?

    3. Повторне читання вірша вголос.

    4. Робота над змістом вірша.
    — Що робили діти?
    — Хто з них не працював?
    — Які поради давав Мишко?
    — Чи справді Мишко був таким спеціалістом? Доведіть це словами вірша.

    IV. Опрацювання вірша «За що хвалять?»

    1. Словникова робота.
    Нічого, хвалять, щоліта, водити, пропадає, оглухне.

    2. Самостійне читання вірша учнями (мовчки).
    — Від чийого імені ведеться розповідь? З ким він себе порівнює?

    3. Повторне читання вірша вголос, аналіз його змісту.
    — Що про себе розповів герой вірша?
    — Чого він ніяк не може зрозуміти?
    — Чому Наталю хвалять?

    4. Читання в парах. Робота над виразністю читання.

    V. Опрацювання «Казки про хлопчика Абихто» В. Струтинського

    1. Виразне читання казки вчителем.
    — Що здивувало вас у цій казці?

    2. Словникова робота.

    3. Читання казки учнями (мовчки).

    4. Аналіз змісту казки.
    — Коли і де жив незвичайний хлопчик?
    — Із ким він гуляв? Що він робив зранку?
    — Ким хотів бути цей хлопчик?

    VI. Опрацювання вірша М. Сингаївського «Дощ із краплі починається»

    1. Самостійне читання вірша учнями.

    2. Словникова робота.

    Добрийкраплина
    злийструмок
    листочокзернина
    ниткагілка

    — Прочитайте слова; утворіть словосполучення, змінюючи їх та додаючи прийменники з першого стовпчика.

    3. Робота над змістом вірша.
    — В яких рядках вірша передається основна думка?
    — Як автор доводить взаємозв’язок усього в природі?
    — Яку пораду дає автор?

    4. Вправи для розвитку швидкості читання.
    1) Читання «буксиром».
    2) Читання з лінійкою (учні закривають верхню чи нижню половину букв рядка лінійкою та намагаються прочитати текст у швидкому темпі).

    VII. Підсумок уроку
    — Що об’єднує твори, які ми питали на уроці?
    — Що є найголовнішим у житті людини?

    УРОК 53. Тема. З гумором про серйозне. Г. Бойко «Консультант»; «За що хвалять?». В. Струтинський «Казка про хлопчика Абихто». М. Сингаївський «Дощ із краплі починається», уроки читання 4 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
